HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

S nájomnými bytmi by mohli pomôcť železnice

Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal počas tlačovej konferencie 100 dní ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala v Bratislave 30. júna 2020. FOTO TASR - Dano Veselský

ŽSR stále vlastnia zhruba 5-tisíc budov a niektoré z nich by sa dali prerobiť na nájomné byty.

Ministerstvo dopravy požiadalo Železnice Slovenskej republiky (ŽSR), aby mu do 5. augusta poslali zoznam budov, bez ktorých sa môžu zaobísť a ktoré by sa teoreticky dali prerobiť na nájomné byty. Informoval o tom Denník E.

ŽSR totiž stále vlastnia zhruba 5-tisíc budov a niektoré z nich by sa dali prerobiť práve na nájomné byty, ktoré boli jedným z hlavných volebných ťahákov hnutia. Železniciam by to zároveň pomohlo získať prostriedky na obnovu tratí.

„Reč je napríklad o ubytovniach, strážnych domčekoch, kancelárskych priestoroch po železničnej polícii či budovách po niekdajších železničných nemocniciach, ktoré boli v Bratislave, Košiciach, Zvolene a Žiline,“ píše Denník E. Niektoré budovy po niekdajších železničných nemocniciach sú ale prenajaté poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ktorí s nimi počítajú aj do budúcnosti.

Jednou z budov, ktorá by sa dala na nájomné byty prebudovať, je napríklad bývalá železničná nocľaháreň vo východnej časti Bratislavy, známej ako Rendez. Predajom podobných budov by železnice mohli získať milióny eur, ktoré dnes dávajú na ich údržbu a použiť ich na opravu tratí alebo na investície do automatizácie.

Remišová posiela súpera na ministerstvo kultúry

 

 

 

 

 

 

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info