HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Odborníci budú diskutovať o tom, či očkovanie proti COVID-19 bude povinné

Ilustračné foto: TASR/AP

Po vyhodnotení účinkov vakcíny slovenskí odborníci pripravia odporúčanie na povinné alebo odporúčané očkovanie proti koronavírusu.

Odborníci budú diskutovať o tom, či očkovanie proti novému koronavírusu bude povinné alebo odporúčané. Prehodnotia parametre vakcíny, jej profil aj reakcie na vakcínu v populácii. Na sociálnej sieti to uviedlo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

Prvoradá je účinnosť aj bezpečnosť vrátane dôkladného vyhodnotenia účinkov vakcíny. Až následne odborníci pripravia odporúčanie na vakcináciu, a to formou štandardného postupu a zadefinujú tak stratégiu pre celé územie Slovenskej republiky, zdôraznil rezort.

 

Poukázal tiež na to, že ako členský štát Európskej únie sa Slovensko zapojilo do spoločnej iniciatívy Európskej komisie na obstarávanie a získavanie vakcín pre našich občanov v súvislosti s novým koronavírusom. S týmto cieľom bol zriadený výbor Európskej komisie pre spoločné obstarávanie vakcín.

„V rámci predbežných prvých požiadaviek na predobjednávanie vakcín sme požiadali o tri milióny vakcín,“ pripomenulo.

Keďže existujú aj ďalšie vakcinačné iniciatívy krajín, napríklad aliancie krajín Nemecka, Francúzska, Holandska a Talianska, MZ SR v rámci záujmu zabezpečenia ochrany zdravia obyvateľov Slovenska začalo v tejto oblasti s príslušnými zahraničnými partnermi komunikovať.

Koronavírus sa šíri v „jednej veľkej vlne“ a nezmizne so zmenou ročných období, varuje WHO

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info