fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Odborníci budú diskutovať o tom, či očkovanie proti COVID-19 bude povinné

Ilustračné foto: TASR/AP

Po vyhodnotení účinkov vakcíny slovenskí odborníci pripravia odporúčanie na povinné alebo odporúčané očkovanie proti koronavírusu.

Odborníci budú diskutovať o tom, či očkovanie proti novému koronavírusu bude povinné alebo odporúčané. Prehodnotia parametre vakcíny, jej profil aj reakcie na vakcínu v populácii. Na sociálnej sieti to uviedlo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

Prvoradá je účinnosť aj bezpečnosť vrátane dôkladného vyhodnotenia účinkov vakcíny. Až následne odborníci pripravia odporúčanie na vakcináciu, a to formou štandardného postupu a zadefinujú tak stratégiu pre celé územie Slovenskej republiky, zdôraznil rezort.

Intenzívne pracujeme na zabezpečení ochrany verejného zdravia obyvateľov Slovenska pred koronavírusom. ☝️ Ako členský…

Uverejnil používateľ Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Štvrtok 30. júla 2020

 

Poukázal tiež na to, že ako členský štát Európskej únie sa Slovensko zapojilo do spoločnej iniciatívy Európskej komisie na obstarávanie a získavanie vakcín pre našich občanov v súvislosti s novým koronavírusom. S týmto cieľom bol zriadený výbor Európskej komisie pre spoločné obstarávanie vakcín.

„V rámci predbežných prvých požiadaviek na predobjednávanie vakcín sme požiadali o tri milióny vakcín,“ pripomenulo.

Keďže existujú aj ďalšie vakcinačné iniciatívy krajín, napríklad aliancie krajín Nemecka, Francúzska, Holandska a Talianska, MZ SR v rámci záujmu zabezpečenia ochrany zdravia obyvateľov Slovenska začalo v tejto oblasti s príslušnými zahraničnými partnermi komunikovať.

Koronavírus sa šíri v „jednej veľkej vlne“ a nezmizne so zmenou ročných období, varuje WHO

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info