HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Instagram cenzuroval Madonnu za šírenie dezinformácií

Madonna. Foto: Evan Agostini/Invision/AP/SITA

Služba Instagram zakročila proti speváčke Madonne, ktorá na svojom účte zdieľala video o konšpiračnej teórii súvisiacej s koronavírusom.

Interpretka, ktorá má na konte zopár kontroverzných vyjadrení o víruse, vo svojom príspevku tvrdila, že vakcína na COVID-19 už existuje, ale je skrytá, aby „mohli boháči bohatnúť“. Instagram video rozmazal, označil ho popiskom „falošné informácie“ a zároveň presmeroval používateľov na webstránku, ktorá vyvracia tvrdenia v ňom.

Podľa Instagramu označenie jej videa skomplikovalo používateľom ho nájsť, pretože ho prefiltrovalo z navrhovaných príspevkov a znížilo jeho viditeľnosť. Video neskôr z Madonninej instagramovej stránky zmizlo, no pred jeho zmazaním sa fanúšikovia obrátili na speváčku s kritikou.

Zničil Jan Kraus svojmu synovi kariéru? Davidove šokujúce slová!

Okrem iných naň zareagovala aj speváčka Annie Lennox, ktorá to označila za „úplné bláznovstvo“. „Nemôžem uveriť, že podporuješ toto nebezpečné šarlatánstvo. Snáď tvoju stránku hackli a ty sa to chystáš vysvetliť,“ uviedla interpretka.

Video ukazovalo skupinu America’s Frontline Doctors, ktorá reční pred americkým najvyšším súdom počas podujatia organizovaného iniciatívou Tea Party Patriots Action. V klipe hovorí lekárka Stella Immanuel z Houstonu, ktorá tvrdí, že úspešne vyliečila 350 pacientov s koronavírusom hydroxychlorochínom a lieči aj ďalších.

Sociálne siete Facebook a Twitter už video odstránili a označili ho za dezinformáciu, syn amerického prezidenta Donald Trump Jr. dostal za jeho zdieľanie od druhej menovanej zákaz tweetovať na 12 hodín.

Rusko plánuje masové očkovanie proti Covid-19 začiatkom roku 2021

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info