HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Čítajte s porozumením: Matoviča si nedáme!

Matovič kráľ
Fikcia / Fotomontáž (via Shutterstock, SITA)

Táto koalícia sa riadi už len jediným heslom: „Vyhraj voľby a môžeš všetko“

K téme porušenia koaličnej dohody, ku ktorej došlo hlasovaním poslancov za návrh novely z dielne ĽSNS, sa majú koaliční lídri vrátiť v strede augusta. Predsedníčka poslaneckého klubu Za ľudí Jana Žitňanská si pritom myslí, že úprava zmluvy nie je potrebná, stačí ju podľa nej čítať s porozumením.

Skúsme voľný preklad týchto slov: poslanci hlasovali za opozičné návrhy, dohoda v koalícii na tom nebola, koaličná zmluva to nepripúšťa, len niektorí poslanci (OĽaNO) to nepochopili. Nepochopili tú zmluvu, ktorú všetci slávnostne podpísali.

Ako je potom možné chcieť od takýchto (ne)obyčajných ľudí, aby rozumeli zákonom, za ktoré hasujú a ktoré ovplyvňujú život všetkých z nás? A je možné, že sa do polovice augusta naučia čítať? Alebo to zasa skončí nejakým zahratím do autu, ako je to v tejto koalícii obvyklé?

SNS chce iniciovať referendum za predčasné parlamentné voľby

Lebo ako vieme, táto koalícia sú spojené nádoby. Všetci majú maslo na hlave. Mafiánskych kamarátov mali Kiska aj Kollár, pochybné diplomovky už pomaly všetci vrátane ministra školstva a to všetko korunuje pravdepodobne paranoidný premiér.

Ale ako poslanci ukázali, už pravdepodobne nič nedokáže zvrátiť ich úpornú snahu udržať sa pri moci za každú cenu. Kľudne budú Matovičovi tlieskať za porušenie zákona a agenta Kyselicu pravdepodobne privítajú s otvorenou náručou medzi sebou, len aby ostali pri moci.

Neochvejná viera koaličníkov v to, že môžu porušovať pravidlá a zákony a zmluvy v mene toho, len aby sa nevrátila predošlá vláda (ako keby to šlo), sa dá v tomto prípade prečítať s porozumením úplne jasne: „Vyhraj voľby a môžeš všetko“. Už by si len mohli spomenúť, že to povedal (dnes už nebohý) Pavol Paška zo Smeru.

Jankovská chcela svedčiť proti oligarchovi a politikom, prokurátorka ju stopla (aktualizácia)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info