HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Policajti zatkli majiteľov telocvične v New Jersey, ktorí sa vzpierali rozkazu guvernéra, že ju majú zatvoriť (VIDEO)

Polícia zatkla majiteľov telocvične / Screenshot Facebook

Dvaja majitelia telocvične v New Jersey v pondelok zažili ranné prekvapenie, keď ich polícia zatkla za to, že ju udržiavajú otvorenú aj napriek tomu, že je to v rozpore s nariadením guvernéra Phila Murphyho, informuje portál RT.

Atilis Gym v Bellmawr, New Jersey, bol bodom kontroverzie v ťažkom období medzi občianskou slobodou a verejnou bezpečnosťou, pretože majitelia Ian Smith a Frank Trumbetti v máji znovu otvorili svoju telocvičňu, pričom uviedli, že prinútenie na jej odstavenie porušuje ich ústavné práva. Každý z nich čelí obvineniu zo štvrtého stupňa pohŕdania súdom, prekážky a porušenie zákona o kontrole katastrof.

Odvtedy boli obaja muži prepustení. Avšak obaja odmietli opustiť telocvičňu dobrovoľne, keď pre nich pondelok ráno prišla polícia, a následne na to boli obvinení, uviedla prokuratúra okresu Camden.

Telocvičňa Atilis zverejnila videonahrávku o zatknutí a vydala vzdorné vyhlásenie na Facebooku: „Vitajte v Amerike 2020, kde je kŕmenie vašej rodiny a postavenie za vaše ústavné práva nezákonné.“

Keď ministerstvo zdravotníctva vydalo príkaz na odstavenie telocvične, spoločnosť Atilis presunula vybavenie na parkovisko a usporiadala vonkajšie cvičenia. Cvičenie sa 4. júla presunulo dovnútra, ale sudca v piatok rozhodol, že Smith a Trumbetti pohŕdajú súdom, tak udelil povolenie na uzamknutie telocvične.

Pentagon zverejní utajované informácie o UFO

Majitelia sa rozhodli zabarikádovať dvere telocvične a zostať vo vnútri, aby sa zabránilo jej zatvoreniu. Autorka BJ Dowlenová povedala, že bola v telocvični cez noc, pričom pracovala na knihe s majiteľmi a bola svedkom „roja“ policajtov a dôstojníkov, ktorí „prerazili dvere“ začiatkom pondelka, aby zatkli Smitha a Trumbettiho.

Americký generálny prokurátor tvrdí, že anarchisti transformovali „legitímne protesty“ na chaos a deštrukciu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info