HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Dúhová koalícia

Fotokoláž / zľava V.Remišová, A.Danko, I.Štefunko a I.Biháriová / (via TASR)

Ak sa opäť podarí opäť reinkarnovať SNS, možno vytvoria koalíciu so stranou Za ľudí.

Slovenská národná strana, ktorej vznik sa traduje od 6.júna 1871, opäť bojuje o svoju novú tvár. Po jej znovuobnovení v roku 1990 na jej čele stáli takí velikáni ako Víťazoslav Móric, Jozef Prokeš, alebo Ján Slota.

Počas Slotovho vedenia prežila napríklad aj rozpad, kedy vznikla Pravá SNS, ktorá sa neskôr opätovne zlúčila s materskou stranou. Slovensku nasledovne dala dvoch ministrov (Mariána Janušeka a Igora Štefanova), ktorí si momentálne odpykávajú trest za nástenkový tender.

Toto neblahé dedičstvo sa snažil prekryť nový predseda národniarov Andrej Danko, ktorý vstúpil do memoárov najmä ako kapitán a plagiátor. Aktuálne, pomedzi svoje výjazdy do regiónov s cieľom získať podporu na opätovnú kandidatúru, chodí vypovedať na NAKA kvôli tomu, čo napáchali v predošlej vláde.

O svojho lídra však momentálne bojuje aj strana s omnoho kratšou tradíciou. Kiskova partia Za ľudí sa momentálne po tom, ako ju jej predseda nechal v štychu, zmieta vo vnútrostraníckom boji o predsednícke kreslo. Kým V. Remišová chce stáť v strede, M. Kollár údajne presadzuje liberálnu politiku a Juraj Šeliga sa chce zasa spájať.

Ukrajina – štátny prevrat ako komerčný podnik (Alexander Dudčak)

Ale aj v tomto prípade ide, ako aj v samotnej SNS, najmä o eurofondy. Remišová sa stala ministerkou pre regionálny rozvoj a investície a získala gesciu nad miliardami z eurofondov. Jej strana sa síce už dlho potáca pod hranicou zvoliteľnosti, ale ak nedokážu rozdeliť spravodlivo Slovensku z tohto balíka, možno si budú musieť z tých pár miliárd nejako pomôcť aby si tak aspoň kúpili nejaké hlasy voličov, aby v ďalších voľbách vôbec preliezli do parlamentu.

Možno budú striedať predsedov ako SNS a možno zasa niekto pôjde do basy, ako v prípade SNS (najbližšie k tomu má pre daňové machinácie ešte stále predseda Andrej Kiska). A možno sa nakoniec zlúčia s ďalším podprahovým velikánom Progresívnym Slovenskom, aby nám dokázali, že vôľa ovládať eurofondy je tak silnou motiváciu, že sa oplatí vytvoriť trebárs aj značku „Progresívne Slovensko Za ľudí“.

A ak sa podarí opäť reinkarnovať SNS-ku, možno aj s nimi vytvoria ďalšiu koalíciu. Ak vám to pripadá nemysliteľné, spomeňte si, ako národniari vytvorili koalíciu s maďarom Bugárom na čele Mostu-Híd. A možno sa pridá aj nejaký nový projekt Štefana Harabina v koalícii s Radoslavom Procházkom. Všetci by spolu krásne sedeli, lebo ich DNA je rovnaká. Bojovať za „našich ľudí“, za „naše“ eurofondy a za „naše“ teplé fleky.

Lebo naša politická scéna znesie všetko. Stačí si spomenúť, ako sa napríklad práve rozpadnuvší Smer ide dohadovať s ĽSNS a odpadlíkmi Pellegriniovcami na šéfovi parlamentného ľudskoprávneho výboru. Alebo na to, ako súčasná koalícia tlieskala podvodníkovi Igorovi Matovičovi.

Ostáva len veriť, že po tejto vláde bude ešte vôbec komu vládnuť, alebo lepšie povedané, nájdu sa ešte voliči, ktorí budú chcieť ísť vôbec voliť.

Odstránenie pomníka prvého guvernéra ruskej Aljašky Alexandra Baranova (Vladislav Gulevič)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info