HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Škótsko ruší karanténu pre cestujúcich zo Slovenska

Škótsko. Ilustračné foto: pixabay.com

Škótsko od 28. júla ruší povinnú 14-dňovú karanténu pre cestujúcich z Estónska, Lotyšska, Slovenska, Slovinska a karibského ostrovného štátu Svätý Vincent a Grenadíny.

Informovala o tom v piatok škótska vláda na svojej oficiálnej webovej stránke.

Vláda rozhodnutie prijala po posúdení epidemiologickej situácie v súvislosti s koronavírusom SARS-CoV-2. Tieto výnimky budú podľa škótskej vlády pravidelne prehodnocované a v prípade zhoršenia situácie môže nastať znovuzavedenie karanténnych opatrení.

Škótsky minister spravodlivosti Humza Yousaf však pripomenul, že vírus je stále nákazlivý a smrtiaci a Škótsko sa „nesmie uspokojiť“ ani po zrušení karanténnych opatrení. Cestujúci by podľa neho mali dodržiavať pokyny verejného zdravotníctva, ktoré zahŕňajú nosenie pokrývok tváre, vyhýbanie sa preplneným priestranstvám, umývanie si rúk a dodržiavanie rozstupov. V prípade, že osoby u seba spozorujú príznaky ochorenia, mali by sa izolovať a požiadať o vykonanie testu.

Ministerstvo zdravotníctva chce objednať tri milióny vakcín proti koronavírusu

Britská ministerka pre Európu Wendy Mortonová slovenskému ministrovi zahraničných vecí Ivanovi Korčokovi (nominant SaS) oznámila, že Británia zaradila Slovensko na zoznam bezpečných krajín a Slováci cestujúci do Anglicka nebudú musieť absolvovať karanténu.

Korčok rozhodnutie Veľkej Británie uvítal a vyzdvihol podrobnú a profesionálnu analýzu o vývoji pandémie na Slovensku, ktorú britskej strane poskytol hlavný hygienik SR Ján Mikas, uvádza tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Kde dovolenkujú naši politici?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info