fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Na Slovensku v piatok pribudlo 23 prípadov ochorenia COVID-19

koronavirus covid
Ilustračný obrázok © Shutterstock

V piatok pribudlo 23 infikovaných koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa tak na Slovensku nakazilo už 2 141 ľudí. Uplynulý deň urobili laboratóriá 2 275 testov, spolu otestovali už takmer 253-tisíc vzoriek. V piatok nepribudlo žiadne úmrtie ani vyliečený pacient. Koronavírus zatiaľ na Slovensku prekonalo 1 577 ľudí.

Počet hospitalizovaných pacientov podľa korona.gov.sk zostal na 21. U 12 z nich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dvaja pacienti, na umelej pľúcnej ventilácii nikto. Sedemdňový kĺzavý medián je na hodnote 29. Na Slovensku je aktuálne 536 aktívnych prípadov koronavírusu.

Po piatkovom testovaní pribudli zhodne po dva prípady v okresoch Bánovce nad Bebravou, Banská Štiavnica, Košice, Prievidza, Žarnovica, Žiar nad Hronom a Žilina. Po jednom novom infikovanom evidujú okresy Bratislava, Galanta, Humenné, Komárno, Krupina, Nové Mesto nad Váhom, Revúca, Senec a Zvolen.

Škótsko ruší karanténu pre cestujúcich zo Slovenska

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info