fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA ZAHRANIČIE

Peking ponúka Latinskej Amerike pôžičku vo výške 1 miliardy dolárov, aby jej pomohol získať čínsku vakcínu proti Covid-19

Ilustračný obrázok / Pixabay

Mexické ministerstvo zahraničných vecí v stredu uviedlo, že Čína plánuje poskytnúť pôžičku vo výške 1 miliardy dolárov na sprístupnenie svojej vakcíny proti Covid-19 pre krajiny z Latinskej Ameriky a Karibiku, informuje portál RT.

Podľa mexického ministerstva zahraničných vecí sa Čína zaviazala dodržať sľub na virtuálnom stretnutí ministrov niektorých latinskoamerických a karibských krajín.

Na virtuálnom stretnutí sa zúčastnili aj Argentína, Barbados, Čile, Kolumbia, Kostarika, Kuba, Dominikánska republika, Ekvádor, Trinidad a Tobago, Panama, Peru a Uruguaj, pričom diskutovali o spolupráci pri riešení následkov pandémie.

„Čínsky minister zahraničných vecí zdôraznil, že vakcína vyvinutá v jeho krajine bude verejným statkom so všeobecným prístupom a že jeho krajina poskytne pôžičku vo výške 1 miliardy dolárov na podporu k jej prístupu,“ uviedlo mexické ministerstvo bez poskytnutí akýchkoľvek podrobností o tom, kedy bude možné takúto vakcínu distribuovať.

Pompeo údajne v Londýne povedal, že šéfa WHO si kúpila čínska vláda

Čína je jednou z niekoľkých krajín, ktorá v pretekoch postupuje dopredu a vyvinula vakcínu proti Covid-19. Čínska biofarmaceutická spoločnosť Sinovac Biotech vytvára vakcínu, ktorá ako tretia na svete ide do finálnej fázy testovania.

Čína je za ôsmimi z 19 kandidátov pri testovaní vakcíny na ľuďoch. Medzi jej vedúce produkty patrí experimentálna vakcína Sinovac a druhá vakcína vyvinutá armádou CanSino.

Grécko „pripravuje svoje námorníctvo“ v reakcii na turecký prieskum v Egejskom mori

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info