fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V pondelok potvrdili 41 prípadov koronavírusu na Slovensku

koronavirus covid
Ilustračný obrázok © Shutterstock

V pondelok potvrdili 41 prípadov nákazy koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.

Laboratóriá za uplynulý deň urobili 3 333 testov, celkový počet otestovaných vzoriek je už takmer 244-tisíc. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na nový koronavírus zostáva na čísle 28. Od prepuknutia pandémie bolo na Slovensku už 2 021 pozitívne testovaných osôb. Vyliečilo sa 1 538 ľudí.

Ako uviedlo Ministerstvo zdravotníctva SR na svojej webovej stránke, hospitalizovaných je 17 pacientov. U deviatich z nich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na JIS sú dvaja pacienti, na umelej pľúcnej ventilácii nikto.

Po pondelňajšom testovaní evidujú jedenásť nových prípadov v okrese Prievidza a desať v okrese Bratislava. Sedem infikovaných potvrdili v okrese Nitra, štyroch v okrese Levice a po dvoch v okresoch Malacky a Žilina. Zhodne po jednom prípade pribudlo v okresoch Dolný Kubín, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Poltár a Poprad. Ide o 27 mužov a 14 žien, sú vo veku od osem do 84 rokov.

V súvislosti s novým koronavírusom bolo zaznamenaných 3481 priestupkov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info