Rusko oznámilo, že vyvinulo vakcínu proti novému druhu koronavírusu
21 | 07 | 2020 I Imrich Kovačič / TASR
Rusko vyvinulo vakcínu proti novému druhu koronavírusu. Moskovskému týždenníku Argumenty i Fakty to v utorok povedal prvý námestník ruského ministra obrany Ruslan Calikov s tým, že vakcínu vyvinuli armádni odborníci a vedci v Gamalejovom národnom výskumnom centre epidemiológie a mikrobiológie.

"Už prebehlo konečné vyhodnocovanie výsledkov testovania našimi špecialistami a vedcami v národnom výskumnom centre... Všetci (testovaní) dobrovoľníci si voči koronavírusu vytvorili imunitu a cítili sa normálne. Takže prvá domáca vakcína voči novému koronavírusu je hotová," povedal Calikov.

Ruské ministerstvo priemyslu a obchodu informovalo agentúru TASS, že 30. júna predložilo ministerstvu zdravotníctva dokumenty potrebné na registráciu vakcíny.

Rezort zdravotníctva povolil v júni klinické testovanie tekutých a lyofilizovaných vakcín, ktoré vyvinulo Gamalejovo národné výskumné centrum epidemiológie a mikrobiológie v spolupráci s výskumným inštitútom ruského ministerstva obrany. Tekutú vakcínu testovali na vzorke 43 dobrovoľníkov, rovnako ako aj lyofilizovanú vakcínu.

Zabudnite na ruských hackerov: Skutočným nebezpečenstvom sú USA, ktoré chcú nahromadiť britské vakcíny
Keď vedci z Imperial College London začínajú 2. kolo testovania vakcíny proti Covid-19, vedúci projektu odhalil, že vláda Spojeného kráľovstva ho naliehavo vyzvala, aby dokončili pokus doma, aby sa USA nedostali k vakcínam, informuje portál... Čítať ďalej
21 | 07 | 2020 | Marek Molnár