fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Harabinova Vlasť je na pokraji likvidácie, svoje dlhy už nesplatí

Štefan Harabin, FOTO: TASR

Stovky tisíc eur, ktoré si pred voľbami napožičiavala strana Vlasť Štefana Harabina, už veritelia neuvidia. Strana, ku ktorej sa Harabin už nehlási, veriteľom v liste oznámila, že pôžičky nebude schopná uhradiť. 

Takmer 970-tisíc eur, taká je suma, ktorú si strana Vlasť požičala väčšinou od verejne neznámych osôb. Po voľbách sa však strane nepodarilo prekročiť hranicu troch percent, čo v praxi znamená, že nedostala štedrý príspevok od štátu, ktorý by jej mohol pomôcť dlhy splatiť, píšu Aktuality.

„V prípade, že by ste na vrátení pôžičky trvali, nebude ju strana schopná uhradiť, čo by pravdepodobne znamenalo jej následný zánik,“ píše sa v internom liste pre veriteľov strany, ktorý majú k dispozícií Aktuality. 

Pod dokumentom je podpísaná predsedníčka Vlasti Anna Žatková, ktorá v ňom zdôrazňuje svoju dôveru v to, že ľudia, ktorí strane peniaze požičali, jej ostanú aj naďalej verní. Strana týmto krokom fakticky potvrdila, že požičané peniaze nikomu vracať nebude. 

Klub 500 apeluje na premiéra Matoviča, aby neblokoval zvýšenie príspevkov na udržanie pracovných miest (aktualizácia)

Takýto vývoj situácie už predtým naznačil samotný Harabin, ktorý síce pôsobil ako volebný líder strany, no momentálne sa od nej úplne dištancuje. Pri otázke na to, odkiaľ chce vziať peniaze na splatenie záväzkov Aktualitám odpovedal, že administratívne, organizačné a technické veci boli v kompetencii strany. 

Iniciatívu napokon zrejme prevzala Žatková, ktorá veriteľov v liste poprosila, aby na vrátení pôžičky netrvali a aby bola dlžná suma premenená na dary. Podľa riaditeľa Transparency International Slovensko (TIS) to znamená, že sa Vlasť čoskoro dostane do likvidácie. 

Šéf TIS G. Šípoš zároveň stranu označuje za istú formu politickej nebankovky s veľkými rečami, no s prázdnym obsahom a straníckou kasou. „S finančnými nebankovkami sme sa porátali na konci 90. rokov, tie politické na voličov zjavne stále zaberajú,“ doplnil Šípoš. 

OZ KOVO navrhne štrajkovú pohotovosť, dôvodom je kolektívna zmluva

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info