V kauze vraždy Kuciaka opätovne vypovedá Andruskó
20 | 07 | 2020 I SITA

Zoltán Andruskó, ktorého v kauze vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka po uzavretí dohody s prokurátorom odsúdili na 15 rokov väzenia, dnes na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku opätovne vypovedá ako svedok.


Výsluch komárňanského podnikateľa tentokrát navrhli obhajcovia obžalovaných Mariana K. a Aleny Zs. Andruskó na začiatku svojho výsluchu uviedol, že chce doplniť svoju predošlú výpoveď o skutočnosti, ktoré ešte pred súdom nepovedal.

„Je tu ešte jedna vec,” povedal Andruskó s tým, že o tejto veci pôvodne nevypovedal, lebo sa bál. Približne dva týždne predtým, ako bol Andruskó zadržaný ho podľa vlastných slov navštívila osoba, ktorá mu povedala, že na pokyn „pána Bödöra” hľadajú v Maďarsku bieleho koňa, ktorý by vraždu Kuciaka zobral na seba.

Vraždu Kuciaka podľa Andruskóa chceli obžalovaní spojiť aj s rodinou Kušnírovcov, ktorú chceli prepojiť s vydieraním podnikateľov na východe. „Takto to chceli narafičiť,” povedal s tým, že týmto scenárom zabránil on sám tým, že po zadržaní vypovedal pravdu.

Opitému cyklistovi hrozí 800-eurová pokuta
Takmer dve promile alkoholu namerali trenčianski krajskí policajti v dychu 60-ročného cyklistu. Podozrenie z požitia alkoholu vyvolal u policajtov jeho štýl jazdy. Čítať ďalej
20 | 07 | 2020 | TASR


Obžalovanými v kauze vraždy Jána Kuciaka, Martiny Kušnírovej a v prípade ďalších skutkov sú podnikateľ Marian K., jeho známa Alena Zs. a bývalý policajt Tomáš Sz. Všetci traja svoju vinu popierajú. Na samostatné konanie bol v prípade vraždy novinára vyčlenený bývalý vojak Miroslav M., ktorý sa priznal, že zastrelil Kuciaka, jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú a v roku 2016 podnikateľa Petra Molnára.

Tento obžalovaný bol 6. apríla 2020 neprávoplatne odsúdený na 23 rokov väzenia. Prokurátor sa voči verdiktu odvolal, keďže pre Miroslava M. žiadal 25-ročný trest. V tejto veci teda bude rozhodovať ešte Najvyšší súd SR.

Účasť na vražde novinára priznal aj Zoltán Andruskó. Po dohode o vine a treste mu súd uložil trest 15 rokov väzenia. Andruskó od svojho zadržania na jeseň 2018 spolupracoval v kauze vraždy Kuciaka s vyšetrovateľmi. Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Kuciak bol investigatívnym novinárom portálu Aktuality.sk a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Mariana K.