HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Trump označil Bidena za neschopného viesť krajinu

Prezident USA Donald Trump / SITA (AP)

Americký prezident Donald Trump kritizoval svojho možného súpera v novembrových prezidentských voľbách Joea Bidena a označil ho za „neschopného“ viesť krajinu, informovala v nedeľu agentúra AFP.

„Je zničený, je psychicky zničený,“ povedal Trump o bývalom viceprezidentovi USA Bidenovi v relácii Fox News Sunday. Trump podľa Fox News tvrdil, že Biden by mal problém odpovedať na niektoré otázky v teste na posúdenie kognitívnych schopností, ktorý Trump absolvoval v roku 2018.

Biden podľa Trumpa v prípade víťazstva krajinu „zničí“. Takisto sa voči bývalému viceprezidentovi dopustil niekoľkých nepodložených obvinení a povedal, že bývalý viceprezident by „strojnásobil dane“ a „zrušil financovanie polície“.

Nové výsledky predvolebných prieskumov podľa AFP ukázali, že Bidenova podpora narastá i v dôsledku pochybností o zvládaní pandémie koronavírusu SARS-CoV-2 zo strany Trumpa. Počty prípadov v mnohých štátoch USA opätovne narastajú. Trump tieto prieskumy označil za falošné a povedal, že prieskumy Bieleho Domu ho označujú za víťaza v rámci celej krajiny i v kľúčových tzv. swing states s tradične vyrovnanou podporou oboch veľkých strán.

Rokovania o fonde obnovy Európskej únie po koronakríze uviazli v slepej uličke

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info