HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Slušné Slovensko oslavuje premiéra

Fikcia / Fotomontáž (via TASR)

Robert Fico mal pravdu. Aktuálneho slovenského premiéra netreba odvolať pre kauzu jeho plagiátorstva, ale pre jeho duševnú nespôsobilosť.

Žiaden príčetný predseda vlády totiž nemôže na sociálnu sieť zavesiť status, ktorý obsahuje slová ako „tak sa neser a podpíš mu to“, „zodratý starý pes“, alebo „Šup, šup, mucko“.

Nevedno, či to všetko spôsobila únava z niekoľko dní sa naťahujúcich rokovaní o fonde obnovy európskych ekonomík, depresia z prania ponožiek, alebo primnoho belgického piva.

Alebo je to zasa len klasický Matovičov marketing, ktorý však už tentokrát zašiel za hranicu. Kým urážal svojich koaličných partnerov, ktorí mu to v záujme svojich teplých miestečiek spokojne tolerovali, ešte sa to dalo vyhodnotiť ako pomerne zvrhlá forma internej komunikácie v rámci koalície.

Priamy útok na opozičného politika, ktorý chce pre úplne relevantný dôvod odvolať predsedu vlády, je však v tejto forme ďaleko za hranicou akejkoľvek slušnosti, ktorú pán premiér – aj jeho koaliční partneri – hlásali pred voľbami.

Globálny komunizmus alebo zákon džungle, koronavírus nás núti vybrať si (Slavoj Žižek)

Matovič si je evidentne istý, že aj teraz jeho podržtaškovia z koalícia „stiahnu chvost“, ako to predpovedal ešte pred Kollárovým odvolávaním. Takéto hulvátstvo je zároveň možnou snahou prekryť jeden obrovský problém v koalícii, keď za novely ĽSNS upravujúce oblasť potratov hlasovali aj viacerí poslanci z klubu OĽaNO. Čo je evidentným porušením koaličnej zmluvy.

Matovičove choré výpady však môžu mať ešte aj iný rozmer. Lebo podľa aktuálneho prieskumu voličských preferencií by súčasná vláda mohla existovať len keby zamenila stranu Za ľudí za Progresívne Slovensko (PS), ktoré evidentne záujem o niekoho ako Matovič nemá.

Znamenalo by to koniec koalície. Koniec klamstva, ktoré predvádzajú už od začiatku tvrdeniami o slušnej politike. A to si predsa títo farizeji nemôžu dovoliť.

Zmena vzhľadu vojvodkyni Kate: Toto sa Williamovi páči?!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info