HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Republiku ovládli farizeji

Fikcia / Fotomontáž (via Shutterstock, TASR)

Vo troch koaličných stranách majú plagiátorov. Za ľudí majú navyše ešte stále v čele človeka obvineného z daňového podvodu.

Kým mal problém s diplomovkou Boris Kollár, vypadlo od koaličných politikov do éteru toľko veľkohubých vyjadrení o tom, aby odstúpil, že sa to aj ťažko dalo rátať. Keď sa našiel problém aj u ministra školstva (!) B. Gröhlinga, už sa to začalo pomaly strácať. Ale keď sa prevalil problém aj s premiérovou diplomovkou, zrazu všetci čušia ako vši pod chrastou a čakajú na premiéra, ako ich z toho vytiahne.

Nie seba, ale koalíciu.

Lebo problém má celá táto koalícia. Plagiátorstvo sa našlo aj v hnutí Sme rodina, aj v SaS a teraz aj v OĽaNO. Jediný, kto je zatiaľ aspoň naoko z „hry“ vonku, je strana Za ľudí, ktorá má ale na svojom čele ešte stále človeka, ktorý má problém s daňami, nehovoriac o súdnych rozhodnutiach v pozemkových sporoch. Navše Remišová tiež vo svojou diplomovkou nijako nezaostáva, aj keď na ňu nemôžu hľadieť až s takým opovrhnutím, ako iných.

A tak si teraz  v koalícii tíško mlčia.

Sem tam sa ospravedlnia, ako poslankyňa Cigániková, alebo svoje vyhlásenia využívajú na vnútrostranícky boj, ako je tomu u kiskovcov. Tam majú aj dobrého aj zlého policajta, ale rozdiel medzi nimi nie je. Obaja potenciálni kandidáti na predsedu sú totiž farizeji.

Globálny komunizmus alebo zákon džungle, koronavírus nás núti vybrať si (Slavoj Zizek)

Ak podpredsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová píše, že kvôli individuálnym zlyhaniam niektorých členov koalície nemôžu uvoľňovať cestu ľuďom, ktorí rovnaké zlyhania potichu tolerovali, je to farizejstvo. Lebo ak sa jej vlastný šéf koalície verejne prizná, že je zlodej, je možné ho tolerovať?

Farizeji bez hanby

Ak ďalší podpredseda kiskovcov Juraj Šeliga posiela Fica do basy, od Kollára chcel odstúpenie, ale pri Matovičovi len skromne čaká na závery koaličnej rady, lebo na ostrejšie vyjadrenie už nemá. A to je teda užý priehľadné farizejstvo?

A zrazu sa neozval ani minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽaNO), ktorý tiež vehementne vyzýval Borisa Kollára na odstúpenie z funkcie. Korunu všetkému samozrejme dáva Matovič, ktorý odstúpiť nemieni a radšej medzitým z Bruselu dáva na svoj facebook zásadné správy o tom, že si dal hranolky, pivo, alebo aký má výhľad z hotela.

„ … len sa nebojte, raz sa zase dožijete svojho premiérka, ktorý vás bude s jamôčkami v líčkach okrádať o miliardy,“ napísal v jednom zo svojich statusov. Ako sa však už predtým vyjadril, on by na mieste Borisa Kollára odstúpil. Teraz to ale neurobí. Respektíve až po splnení predvolebných sľubov. Ibaže tú príležitosť už týmto prepásol.

Extrémizmus ako fenomén života v Európe (Vladimir Malyšev)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info