Polícia vo Frankfurte zatkla 39 ľudí po bitke na námestí Opernplatz
19 | 07 | 2020 I Imrich Kovačič / TASR

Polícia v nemeckom Frankfurte zatkla v nedeľu 39 ľudí po tom, čo na námestí Opernplatz v blízkosti koncertnej haly, kde sa v sobotu zišlo približne 3000 ľudí, vypuklo násilie. Informovala o tom agentúra DPA.


V posledných týždňoch sa na Opernplatz každý víkend združujú tisíce ľudí. Polícia uviedla, že v nedeľu v noci okolo 2.30 h vypukla bitka, po ktorej jeden z účastníkov zostal ležať na zemi. Po príchode policajtov na nich údajne ďalší účastníci začali hádzať fľaše, zatiaľ čo iní v okolí útočníkov povzbudzovali a tlieskali im.Päť policajtov utrpelo zranenia, 39 ľudí zatkli. Osem z nich bolo v nedeľu ráno naďalej vo väzbe. Frankfurtské úrady takisto upozornili na problém s odpadkami, ktorý vznikol v dôsledku hromadných podujatí. Mesto umiestnilo vo viacerých štvrtiach viac ako 400 nových odpadkových košov.

Summit EÚ pokračuje v nedeľu tretím kolom rokovaní; sobota konsenzus nepriniesla
Mimoriadny summit EÚ venovaný hľadaniu kompromisnej podoby sedemročného rozpočtu Únie na roky 2021 - 2027 a dohody o pláne hospodárskej obnovy Európy po koronakríze sa v sobotu neskoro večer skončil bez výsledku a bude pokračovať v nedeľu, tretím... Čítať ďalej
19 | 07 | 2020 | Imrich Kovačič / TASR