fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Okrem Hlasu chce na Slovensku vzniknúť aj ďalších deväť politických strán

Desať poslancov Národnej rady (NR) SR, ktorí sa zatiaľ pridávajú k Petrovi Pellegrinimu. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Podpisy potrebné na registráciu strany zbierajú aj Pirátska strana alebo Rómska strana.

Okrem strany expremiéra Petra Pellegriniho s názvom Hlas-sociálna demokracia by chcelo na Slovensku vzniknúť ďalších deväť nových politických strán. Oznámenie o zbieraní podpisov zverejnili na webstránke Ministerstva vnútra (MV) SR. Na registráciu potrebujú minimálne 10.000 podpisov od občanov.

Ide o subjekty Právo a povinnosť, Zelenáči-občianska iniciatíva či Dobro. Ešte pred Pellegriniho projektom zverejnili oznámenie od prípravných výborov aj subjekty Slovenská pirátska strana, Pirátska strana, Rómska strana, Slovensko ide ďalej – jednota pronárodných síl, ODS – Občianski demokrati Slovenska a Budúcnosť pre Slovensko.

AKTUÁLNE: Snem potvrdil R. Fica na mieste predsedu Smeru-SD (aktualizácia)

Pellegrini spolu s kolegami predstavil zber podpisov v uplynulom týždni. Poslanec a jeden z predstaviteľov vznikajúcej strany Matúš Šutaj Eštok pre TASR povedal, že podpisy chcú vyzbierať do mesiaca, aby mohli 14. augusta požiadať o registráciu strany. Ustanovujúci snem strany by chceli podľa neho zorganizovať na jeseň.

Na Slovensku je registrovaných okolo 160 politických strán a hnutí, takmer stovka je v likvidácii. Zakladatelia strany musia vyzbierať aspoň 10.000 podpisov, odovzdať ich ministerstvu a požiadať o registráciu. Ak splnia všetky zákonné podmienky, ministerstvo stranu zaregistruje.

„Tak ma vyžeňte z parlamentu!“, povedal k návštevám kaštieľa vo Vinosadoch R.Fico

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info