fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Cigániková: Diplomovky ma už nebavia, ale ospravedlniť sa musím

Poslankyňa SaS Jana Cigániková. Zdroj foto: Facebook (Janka Cigániková - Fungujúce zdravotníctvo)

Poslankyňa Jana Cigániková z SaS si myslí, že diplomovku premiéra treba asi nechať tak, inak by mohla padnúť vláda. Prečo podľa nej nedokáže merať jedným metrom vysvetlila aj na sociálnych sieťach.

Na svojom facebookovom i instagramovom profile v piatok napísala, že je síce správne merať jedným metrom, ale nechce, aby vláda padla kvôli „trafenej“ diplomovke. „A naozaj, ak sme od Danka a Borisa žiadali odstúpenie, mali by sme aj od Igora. To by sa ficovci tešili. Nechcem to tak. Nechcem, aby vláda padla, kvôli trafenej diplomovke. A teda je na čase povedať, že som v tejto skúške charakteru asi veľmi neobstála, pretože nedokážem merať jedným metrom a žiadať rovnaké vyvodenie zodpovednosť od premiéra, ak by to malo znamenať nové voľby. Kvôli diplomovke,“ píše na sociálnej sieti.

Zároveň sa ospravedlnila Borisovi Kollárovi i Andrejovi Dankovi. „Prepáč teda najmä Ty, Boris,“ uvádza ďalej a vysvetľuje, že sa snažila byť férová a vyžadovať od vlády minimálne takú úroveň, akú žiadala od tej minulej. Kým pri spolustranníkovi ministrovi školstva Branislavovi Grӧhlingovi to vie jasne zdôvodniť, prečo je to iný prípad, pri premiérovi Igorovi Matovičovi už nie. A to, podľa nej znamená, že nedokáže merať jedným metrom. „Ospravedlňujem sa Ti preto za to [Boris Kollár], že Ty si si zlizol za to isté oveľa viac, ako si zlizne Igor. Uznávam, nie je to fér a preto tento dlhý status.“

Matoviča chcú odvolávať, lebo je väčší nepriateľ ako Kollár, hovorí Mesežnikov

Svoje ospravedlnenie zároveň vyjadrila aj voličom, nevoličom a všetkým, ktorí sú sklamaní. „Rozumiem Vám a v mnohom máte pravdu. Ale verím, že nám skúsite dať ešte šancu byť lepšími. Mohli by sme začať tým, že sa viac začneme zaoberať zákonmi ako kilečko, ktoré pomáhajú ľuďom a menej napr. interupciám, ktoré robia opak a rozdeľujú spoločnosť. A popritom necháme pracovať políciu, súdy a prokuratúru, nech sa to tu vyčistí,“ dodáva vo svojom príspevku.

V rozhovore pre Denník N povedala, že nie je v poriadku, ako Matovič získal titul a je dobré, že sa ho vzdá. Ešte menej je podľa nej v poriadku, že klamal. „Ale naozaj nechcem, aby padla protikorupčná vláda pre diplomovky. Bude dobre, ak minister školstva vytvorí zákon, aby bolo možné vzdať sa titulu aj s právnym účinkom. Myslím si, že tu bude viac adeptov na tento úkon,“ uviedla.

Výrazná poslankyňa je známa napríklad tým, že nezahlasovala za programové vyhlásenie vlády, vystupuje proti sprísňovaniu interupcií a ako predsedníčka parlamentného výboru pre zdravotníctvo kritizuje aj šéfa bieleho rezortu Mareka Krajčího.

Príspevok poslankyne Jany Cigánikovej na Instagrame:

View this post on Instagram

DIPLOMOVKY MA UŽ NEBAVIA, ALE OSPRAVEDLNIŤ SA MUSÍM 😞 Keď sme minulé obdobie vysmievali Danka za jeho diplomovkou, bolo to jasné. Mal už falošného kapitána, nevedel ani poriadne rozprávať… Bolo úplne prirodzené, žiadať od neho, aby sa vzdal postu predsedu parlamentu a nerobil hanbu Slovensku. Bolo to správne. Neskôr prišla na rad diplomovka koaličného partnera Borisa Kollára, za ním nášho ministra Branislava Grohlinga a nakoniec prišiel problém s Igorovou prácou a to sa už nedá ospravedlniť nijako. Včera Igor priznal, že si to uľahčil a teda, že nie len podvádzal, ale navyše nás vodil so svojimi príbehmi za nos. Nijako sa nedá tváriť, že je to niečo iné ako pri Dankovi, či Borisovi. A skutočná Sofiina voľba prišla až teraz. Veď ide o premiéra. Jeho odchod by automaticky znamenal pád vlády, ktorá konečne dovolí zatvárať chránené osoby, čo na tomto štáte roky parazitovali. Čo je teda správne? Správne je merať jedným metrom. A naozaj ak sme od Danka a Borisa žiadali odstúpenie, mali by sme aj od Igora. To by sa ficovci tešili. Nechcem to tak. Nechcem, aby vláda padla, kvôli trafenej diplomovke. A teda je na čase povedať, že som v tejto skúške charakteru asi veľmi neobstála, pretože nedokážem merať jedným metrom a žiadať rovnaké vyvodenie zodpovednosť od premiéra, ak by to malo znamenať nové voľby. Kvôli diplomovke 🤦🏻‍♀️ A keďže neviem merať jedným metrom, chcem sa za seba ospravedlniť Borisovi Kollárovi a Andrejovi Dankovi. V tom čase som netušila, že takáto situácia môže prísť. Dokonca aj potom, keď išlo o našeho vlastného ministra, som si zachovávala principiálny postoj. Ale teraz, keby preto mala padnúť vláda, tak to naozaj nedokážem. Proste sa mi to nezdá dostatočný dôvod. Ospravedlňujem sa tiež našim voličom ale aj nevoličom, všetkým, ktorí sú sklamaní. Rozumiem Vám a v mnohom máte pravdu. Ale verím, že nám skúsite dať ešte šancu byť lepšími. Mohli by sme začať tým, že sa viac začneme zaoberať zákonmi ako kilečko, ktoré pomáhajú ľuďom a menej napr. interupciám, ktoré robia opak a rozdeľujú spoločnosť. A popritom necháme pracovať políciu, súdy a prokuratúru, nech sa to tu vyčistí. Naozaj úprimne verím, že sa to podarí 🙏 #ospravedlnenie

A post shared by Janka Cigániková (@jankaciganikova) on

Hlasovanie o Kollárovi je zaujímavou hodnotovou skúsenosťou, tvrdí Čaputová

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info