HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

ŠPORT: Nemecký futbalový majster Schürrle ukončil kariéru, jachtárske Ocean Race pre koronavírus posunuli o rok

André Schürrle. FOTO - TASR/AP

Krátke správy zo športu:

*Thomas Bach bude aj v roku 2021 kandidovať na post prezidenta Medzinárodného olympijského výboru.

Šesťdesiatšesťročný nemecký funkcionár riadi strešnú organizáciu svetového športu od roku 2013. Ak uspeje vo voľbách v roku 2021, predĺži svoj mandát o ďalšie štyri roky.

„Ak mi dáte dôveru, veľmi rád budem pokračovať v tom, čo ma napĺňa a robím to s láskou,“ vyhlásil Thomas Bach počas 136. zasadnutia MOV, ktoré sa koná vo virtuálnej podobe na diaľku.

*Nemecký futbalový majster sveta z roku 2014 André Schürrle vo veku 29 rokov ukončil kariéru.

Najväčší moment kariéry zažil práve na MS 2014 v Brazílii, keď vo finále proti Argentíne sa asistenciou podieľal na víťaznom góle Maria Götzeho v predĺžení.

„Toto rozhodnutie vo mne zrelo už veľmi dlho. Aby ste prežili v biznise, musíte zohrávať dôležitú úlohu. Inak o prácu prídete a novú už nedostanete,“ uviedol André Schürrle pre magazín Der Spiegel.

Hokej-TL: Majiteľom Slovana sa stal Rudolf Hrubý, vrátil sa Krajči

*Andrej Kukuča po dvoch rokoch v zámorskej WHL zamieril späť do Trenčína.

Stále len 20-ročný útočník získal v oboch sezónach odohraných za Seattle Thunderbirds po 57 bodov, pred rokom sa predstavil aj na majstrovstvách sveta do 20 rokov.

Informuje o tom facebookový profil Dukly Trenčín. Vedenie tradičného účastníka Tipsport ligy sa s mladým útočníkom dohodlo na jeden rok. V prípade záujmu z AHL bude môcť odísť späť do zámoria.

*Veľmi málo slovenských hádzanárok malo vo svete také zvučné meno ako Mária Ďurišinová.

Skvelá kanonierka a úspešná reprezentantka bývalého Československa sa v piatok dožila významného životného jubilea – oslavuje šesťdesiatku.

Za reprezentačný tím ČSSR/ČSFR odohrala 285 zápasov a dosiahla 1557 gólov, v roku 1986 sa stala vicemajsterkou sveta. Štartovala aj na OH 1988 v Soule, kde československé hádzanárky obsadili 5. miesto. Ďurišinová bola najlepšia strelkyňa československej, juhoslovanskej aj rakúskej ligy.

„Mala som šťastie na ľudí okolo seba, čo platí aj o hádzanárskych kolektívoch. Hádzaná mi priniesla skvelé spoluhráčky, parťáčky, kamarátky, veľa z tých priateľstiev pretrváva až dodnes,“ uviedla Ďurišinová v rozhovore na webe olympic.sk.

*Známe jachtárske preteky Ocean Race pre pandémiu koronavírusu posunuli o jeden rok.

Po novom sa začne súťažiť v októbri 2022 v španielskom Alicante a cieľ bude v lete 2023 v talianskom Janove. Jedna z najťažších jachtárskych výziev oslávi v lete 2023 už 50 rokov od svojho vzniku.

Sabbatini atakoval v Ohiu svoj najlepší výsledok v tomto roku, napokon skončil sedemnásty

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info