HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Polícia na hranici s Ukrajinou zadržala po ilegálnom prechode Rusa a Ukrajinca

Ilustračné foto - TASR

Občana Ruskej federácie a občana Ukrajiny, oboch bez cestovných dokladov, zadržali hraniční policajti v stredu (15. 7.) v katastrálnom území obce Porúbka v okrese Sobrance.

„Cudzinci prekročili vonkajšiu hranicu z Ukrajiny do SR neoprávnene, mimo hraničný priechod, a zdržiavali sa u nás bez povolenia príslušných orgánov,“ informovala v piatok hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická.

Pri predvádzaní osôb na oddelenie postupovali policajti podľa jej slov v súlade s opareniami vydanými Úradom verejného zdravotníctva pri ohrození verejného zdravia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19.

Ukrajinca na základe dohody medzi Európskym spoločenstvom a vládou Ukrajiny o readmisii osôb odovzdali príslušníkom ukrajinskej pohraničnej služby. „Zároveň bol administratívne vyhostený s určením zákazu vstupu na územie SR a ostatných členských štátov EÚ na dobu troch rokov. Štátny príslušník Ruskej federácie bol v zmysle zákona o pobyte cudzincov zaistený za účelom vykonania readmisie, i z dôvodu zabezpečenia karantény,“ dodala Kopernická.

Budajov rezortný poradca v minulosti podnikal aj s mafiánom Čongrádym

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info