HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Tri samosprávne kraje dostanú od štátu bezúročné pôžičky na opravu ciest a infraštruktúry v sume 65 miliónov eur

Ilustračné fotov- TASR

A

Tri samosprávne kraje dostanú od štátu bezúročné pôžičky na rekonštrukcie regionálnych ciest a rozvoj infraštruktúry v celkovej výške 65 miliónov eur.

Najvyššiu pôžičku, vo výške 25 miliónov eur, dostane Bratislavský samosprávny kraj, po 20 miliónov eur štát požičia Trenčianskemu a Košickému samosprávnemu kraju. Rozhodla o tom v stredu vláda, ktorá schválil návrh z dielne rezortu financií na poskytnutie návratnej finančnej výpomoci spomínaným župám.

Vo všetkých troch prípadoch ide o bezúročné pôžičky, ktoré sa môžu čerpať v období rokov 2020 až 2022. Prvá splátka je odložená až na jeseň 2023, pričom splatnosť je pri pôžičke Bratislavskému samosprávnemu kraju určená na 15 rokov, pri zvyšných dvoch krajoch na 10 rokov.

Štátne bezúročné pôžičky môžu samosprávne kraje čerpať na opravy a rekonštrukcie ciest II. a III. triedy, vrátane súvisiacej cestnej infraštruktúry. Využiť ich budú môcť taktiež na opravy majetku a investície do majetku vo vlastníctve samosprávneho kraja určeného na výkon samosprávnych pôsobností na úseku sociálnych služieb, zdravotníctva, kultúry, cestovného ruchu, vzdelávania, športu a regionálneho rozvoja.

Vláda neodkúpi Národný futbalový štadión, padnú aj trestné oznámenia!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info