fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KAUZY SLOVENSKO

Bödör sa prostredníctvom svojej manželky začal zbavovať majetku

Norbert Bödör, Zdroj: TASR

Aktuálne väzobne stíhaný Norbert Bödör nenechal nič na náhodu a už v posledných mesiacoch minulého roka začal s majetkovým vysporiadaním sa so svojou manželkou. Niektoré z nehnuteľností nitrianskeho podnikateľa už menia svojho majiteľa. 

Z informácií, ktoré zverejnili Aktuality vyplýva, že zmena majiteľa sa týka napríklad bytu v bratislavskom polyfunkčnom dome Meinl Residence. Na katastri už malo začať overovanie a zapisovanie zmien týkajúcich sa vlastníka nehnuteľnosti. 

Na plombe, ktorá je na nehnuteľnosť uvalená, je nápis – Dohoda manћelov o vysporiadaní bezpodielovйho spoluvlastníctva (BSM). Aktuality približujú, že zrušenie spoluvlastníctva manželov Bödörovcov sa už uskutočnilo. 

Podľa dostupných informácií sa malo s rušením bezpodielového vlastníctva Bödörovcov začať kvôli podnikaniu Norberta Bödöra. Je totiž živnostníkom a za podnikanie ručí celým svojim majetkom. Na základe toho sa manželia rozhodli, že si spoločný majetok podelia. 

Doplatky za lieky pre ohrozené skupiny sa budú rušiť, vyhlásil Kollár (aktualizácia)

Aktuality v tomto kontexte približujú, že v prípade, ak by súd alebo prokuratúra chceli na majetok nitrianskeho podnikateľa siahnuť, tá časť majetku, ktorú vlastní Bödörova manželka, by ohrozená nebola. 

O niečo podobné sa pokúsil aj už odsúdený daňový podvodník Ladislav Bašternák, ktorý v úmysle vyhnúť sa tomu, aby jeho majetok prepadol štátu, prepísal jeho časť na svojich príbuzných. V Bašternákovom prípade však súd jeho majetok zablokoval a noví vlastníci s ním kvôli tomu nemôžu nijakým spôsobom nakladať. 

Súd totiž uznal, že Bašternákove prevody boli účelové. No v prípade BSM Bödörovcov sa manželia môžu brániť, že ide o štandardný právny úkon manželov, z ktorých jeden je podnikateľom. Orgány štátu by tak nemuseli vysloviť, že ide o účelový krok. 

Z vyjadrení Úradu špeciálnej prokuratúry však zatiaľ nie je jasné, či majú štátne orgány v úmysle Bödörov majetok zaistiť. Bödör je totiž obvinený v kauze Dobytkár, v rámci ktorej mali aj na jeho účet pretiecť milióny eur. 

Od januára sa zavedie 200-eurový tehotenský príspevok pre matky od 4. mesiaca tehotenstva (aktualizácia)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info