fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA ZAHRANIČIE

Rusko pokračuje v hromadení zlata, pričom vložilo do devízových rezerv 2,7 miliárd dolárov

zlato gold
Ilustračný obrázok / TASR

Podľa najnovších údajov zverejnených centrálnou bankou krajiny, ruská držba zlata a devízové ​​podiely od 1. júla dosiahli takmer 569 miliárd dolárov, informuje portál RT.

Medzinárodné fondy vzrástli v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom o 2,7 miliárd dolárov, čo predstavuje hodnotu 0,5 percenta. Od minulého júla vzrástli o viac ako 50 miliárd dolárov.

Štátne medzinárodné rezervy sú vysoko likvidné zahraničné aktíva, ktoré zahŕňajú zásoby menového zlata, cudzie meny a aktíva osobitného práva čerpania (SDR), ktoré sú k dispozícii centrálnej banke Ruska (RRZ) a vláde. Súčasná úroveň držby je vyššia ako cieľ 500 miliárd dolárov stanovený RRZ pred niekoľkými rokmi.

Rusko posilňuje svoje rezervy už štvrtý rok. Krajina tiež mení svoje medzinárodné držby a znižuje podiel amerického dolára v prospech iných mien a zlata.

USA rušia zákazky spoločnostiam, ktoré používajú výrobky Huawei alebo výrobky iných čínske spoločnosti

Podľa centrálnej banky poklesli devízové ​​rezervy v júni o 0,1 percenta na 438 miliárd dolárov. Zároveň zásoby peňažného zlata vzrástli o 2,5 percenta na 130,8 miliárd dolárov.

Rusko tiež podporilo ťažbu zlata, ktorá vzrástla v prvom štvrťroku o 3,8 percenta v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2019. Podľa ministerstva financií sa v tomto období vyprodukovalo 65,87 ton ťaženého zlata (viac ako sedem percent). Sprievodná ťažba bola 5,6 t, zatiaľ čo druhotná ťažba bola mierne nižšia na 9,8 t.

Rastúca neznášanlivosť pochádza z „hlbokej“ túžby po nájdení vlastného využitia

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info