HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kotlebu na ôsmykrát nezvolili do čela výboru na kontrolu vojenského spravodajstva

Na snímke poslanec NR SR Marian Kotleba (ĽSNS). FOTO TASR - Jaroslav Novák

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) nezvolili na ôsmy pokus predsedu opozičnej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Mariana Kotlebu do čela parlamentného výboru na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva.

Kotleba získal 50 zo 123 platných hlasov poslancov, pričom na zvolenie do čela výboru je potrebné získať nadpolovičnú väčšinu hlasujúcich. Vedenie výboru podľa dohody medzi parlamentnými stranami patrí opozícii.

V predchádzajúcej tajnej voľbe bol za predsedu výboru zvolený Radovan Sloboda (SaS). Ten sa však na ustanovujúcej schôdzi výboru, ktorá sa konala 29. apríla, tejto funkcie vzdal.

Prokurátorom a sudcom sa napokon odmeny nemajú rušiť

Svoju kandidatúru odôvodňoval „rozchodením“ výboru, ktorý musí zvolať jeho predseda a ten následne zvolí svojich podpredsedov. Za podpredsedov výboru, ktorí ho budú zvolávať a riadiť až do voľby nového predsedu, boli zvolení Zuzana Šebová (Sme rodina) a Peter Vons (OĽaNO).

Parlamentné politické strany si podelili výbory v parlamente v pomere 12 ku 7 v prospech koalície. Vedenie výboru NR SR na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva patrí podľa dohody opozícii.

Vybrané prevádzky budú môcť otvoriť bez finálnej kontroly Úradu verejného zdravotníctva

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info