O Bödörovej väzbe rozhodnú v nedeľu
04 | 07 | 2020 I Peter Haluza, SITA

Podnikateľ N. B. prišiel v piatok neskoro večer na policajné prezídium v Bratislave vypovedať v súvislosti s kauzou Dobytkár, už tam ostal.


"Sudca pre prípravné konanie pracovisko Banská Bystrica bude o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry na vzatie do väzby dvoch osôb - Ing. P. K. a Ing. N. B., ktoré sú obvinené z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti, rozhodovať v nedeľu 5. júla od 10:00 na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici," informovala agentúru SITA hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjaková.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v piatok neskoro večer známeho nitrianskeho podnikateľa N. B. "Môžeme potvrdiť, že v piatok o 22:45 Národná kriminálna agentúra zadržala N. B. v rámci akcie Dobytkár, v ktorej sú vyšetrované úplatky za zatiaľ viac ako 10 miliónov eur," informovala Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti.

Podnikateľ N. B. prišiel v piatok neskoro večer na policajné prezídium v Bratislave vypovedať v súvislosti s kauzou Dobytkár. Nitriansky podnikateľ bol s rodinou v Chorvátsku odkiaľ smeroval rovno na prezídium. Ďalšími obvinenými v kauze majú byť podľa medializovaných informácií bývalý výkonný riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Ľubomír P. a bratislavský podnikateľ Peter K.

Andrej Danko hľadá vnútorný pokoj
Jedným z kandidátov na post predsedu mimoparlamentnej Slovenskej národnej strany (SNS) by mal byť exposlanec Národnej rady SR Radovan Baláž. Čítať ďalej
04 | 07 | 2020 | Peter Haluza, SITA


Pre kauzu Dobytkár mala NAKA podľa medializovaných informácii zasahovať v Bonule vo štvrtok večer a v sídle nitrianskej SBS hľadali elitní policajti dokumenty súvisiace s korupčnou kauzou Dobytkár.

"Národná kriminálna agentúra pokračuje vo vyšetrovaní prípadu z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). V rámci akcie Dobytkár na celom území Slovenskej republiky vykonala zaisťovacie úkony a vzniesla obvinenie trom fyzickým osobám a dvom právnickým osobám za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie v tejto chvíli bližšie informácie nie je možné poskytnúť," informovala v piatok ráno Polícia Slovenskej republiky na sociálnych sieťach.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) v reakcii uviedlo, že nemá kompetencie poskytovať informácie k policajnej razii ani k vyšetrovaniu.

Kotlebovci chcú znížiť počet poslancov parlamentu na 100 politológ to označil za populistický ťah
Opozičná parlamentná strana Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) navrhuje znížiť počet poslancov Národnej rady SR zo 150 na 100. Na najbližšie rokovanie pléna, ktoré sa začína v utorok 7. júla, v tejto súvislosti opäť predkladajú novelu... Čítať ďalej
04 | 07 | 2020 | SITA


"MPRV SR v prípade potreby bude s orgánmi činnými v trestnom konaní plne súčinné. Bližšími informáciami o priebehu vyšetrovania nedisponujeme a ani informácie o priebehu vyšetrovania nemôžeme poskytovať, aby nedošlo k jeho mareniu," reagoval v piatok pre agentúru SITA Daniel Hrežík z Odboru komunikácie a marketingu MPRV SR.

NAKA v rámci akcie Dobytkár opakovane počas marca a apríla vykonávala zaisťovacie úkony na celom území Slovenska. Dôvodom sú podozrenia z korupčnej trestnej činnosti a legalizácie príjmov z trestnej činnosti z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

Začiatkom mája polícia informovala, že v tejto kauze eviduje spolu 19 obvinených fyzických osôb a päť obvinených právnických osôb. Všetky osoby sú obvinené z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti, pričom väzobne je stíhaných šesť osôb. Zadokumentovaná výška úplatkov má podľa polície približnú hodnotu 10 miliónov eur.

V rámci vyšetrovania tejto kauzy policajti obvinili napríklad bývalého šéfa PPA Juraja K. alebo finančníka Martina K. Ako prvý o policajnej akcii informoval spravodajský portál aktuality.sk.

Koaliční poslanci chcú obnoviť zákon o štátnom občianstve platný do roka 2010
Zákon by sa mal zmeniť tak, aby nikto nestrácal občianstvo SR proti svojej vôli. Čítať ďalej
04 | 07 | 2020 | TASR