fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Neymar zaplatí klubu FC Barcelona 6,7 mil. eur, hoci požadoval od Kataláncov 43 miliónov

sky sports

Brazílsky futbalista Neymar požadoval od svojho bývalého klubu FC Barcelona vyplatenie 43 miliónov eur ako druhej časti z pôvodného podpisového bonusu predtým, než odišiel do tímu Paríž Saint-Germain.

Olympijský šampión z Ria de Janeiro 2016 však neuspel so svojou požiadavkou na španielskom súde. Ten rozhodol v prospech katalánskeho veľkoklubu.

Práve Neymar musí na účet FCB previesť 6,7 mil. eur, čo korešponduje s časťou toho, čo už mal od klubu neprávom vyplatené. FC Barcelona a Neymar sa v roku 2016 dohodli na novom kontrakte, ktorý zahŕňal aj podpisový bonus vo výške 64 miliónov eur. Klub zaplatil hráčovi v júli 2016 prvých 22,5 milióna eur a zostávajúcich 43 miliónov mal presmerovať na jeho účet do júla 2017.

UEFA prijala smernicu o hlavičkovaní mladých futbalistov

Klub však zadržal vykonanie druhej platby, keďže Neymar v rozpore so zmluvou a želaním FCB prejavil záujem o odchod do francúzskeho tímu známeho pod skratkou PSG. Ako je známe, dopadlo to podpísaním hviezdneho brazílskeho útočníka v auguste 2017 za rekordných 222 mil. eur.

Barcelonskí právnici sa neskôr rozhodli zažalovať Brazílčana a požadovali vrátenie 22,5 mil. eur. Teda peňazí, ktoré mu už vyplatili v súvislosti s predtým platným podpisovým bonusom. Súdny spor vyvrcholil v prospech úradujúceho španielskeho majstra a zároveň lídra tabuľky La Ligy.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info