HLAVNÝ DENNÍK
KAUZY SLOVENSKO

Martin Kvietik, obvinený v kauze Dobytkár, dosadil za šéfa firmy svojho syna

FOTO TASR

Martin Kvietik, ktorý sa nachádza vo vyšetrovacej väzbe pre podozrenie z brania úplatkov a vybavovania dotácií na Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA), sa zrejme pokúša chrániť majetok rodinnej firmy MK Brothers. Jej šéfom sa pred niekoľkými dňami stal jeho syn Marek. 

Denník SME vysvetľuje, že MK Brothers je jediným akcionárom firmy Forestial, ktorá vlastní rozsiahle pozemky v okolí Tekovskej Breznice. Časť pozemkov je stále predmetov súdnych sporov medzi spoločnosťou Forestial a drobnými vlastníkmi. 

Kvietik je obvinený spolu s exšéfom PPA Jurajom Kožuchom v kauze Dobytkár. Obaja sa podľa vyšetrovateľov NAKA mala obohatiť o viac ako 924-tisíc eur. Kvietik sa pôvodne chcel z väzby dostať na stotisícovú kauciu, čo napokon súd zamietol. 

Slovenskí dôchodcovia majú najvyššie výdavky na bývanie a potraviny v únii

V dozornej rade MK Brothers figuruje aj herec Štefan Kvietik, ktorý nedávno oznámil, že chce v súvislosti s medialozovanými kauzami právne brániť svoju povesť. Predsedom predstavenstva firmy sa podľa obchodného registra stal v sobotu Marek Kvietik. 

„Nie je vylúčené, že za určitých okolností by za takýmto krokom mohla byť snaha ochrániť majetok spoločnosti pred jeho zaistením, ak by bol dostatočne odôvodnený záver, že trestný čin, za ktorý je stíhaný, bol spáchaný v mene alebo v prospech takejto spoločnosti,“ hovorí pre SME Jaroslav Nižňanský, konkurzný správca a partner advokátskej kancelárie JNC Legal. 

Podľa advokáta totiž vo väčšine prípadov platí, že na zaistenie či neskoršie prepadnutie majetku sa vzťahuje len majetok, ktorým obvinený alebo odsúdený sám disponuje. MK Brothers, ktorej predsedom predstavenstva bol do soboty obvinený Martin Kvietik, napríklad cez spoločnosť Forestial vlastní spomínané pozemky v okolí Tekovskej Breznice s rozlohou viac ako 3300 hektárov. 

Pacienti budú mať dostupné všetky zdravotnícke pomôcky tak, ako doteraz

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info