HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Firma vytvorila algoritmus, ktorý dokáže rozpoznať ženský orgazmus

Ilustračné foto: shutterstock

Orgazmus nemusí byť tou najnevyhnutnejšou mierkou na určenie príjemnosti erotickej hračky.

Cyperská firma tvrdí, že sa jej podarilo vytvoriť algoritmus, ktorý dokáže rozpoznať ženský orgazmus. Zástupcovia Relida Limited vyhlásili, že má úspešnosť na 86 %. Na sociálnu a mikroblogovaciu sieť Twitter sa dostali ukážky z prezentácie o algoritme a zdieľali ich už tisíce používateľov.

Firma tvrdí, že chcela pomôcť vývojárom pri testovaní sexuálnych pomôcok a jej prácu „prekrútili“. Prezentáciu zverejnil na Twitteri Stu Nugent, predstaviteľ firmy Lelo, zameranej na erotické pomôcky.

Podľa BBC v projekte tvrdia, že „neexistuje spoľahlivý spôsob na ubezpečenie, že žena dosiahla orgazmus“ a pridali aj zoznam žien, ktoré potvrdili, že predstierajú vyvrcholenie. Firma Relida Limited vyhlásila, že jej projekt je ešte stále vo fáze vývoja a spomínaná prezentácia nebola určená na zverejnenie.

Algoritmus je založený na predošlom výskume zmien srdcovej frekvencie, ktorá má „počas vyvrcholenia špecifický vzorec“. Algoritmus vytvorila žena, ktorá „chce pomôcť iným ženám, aby sa cítili dobre“.

„Tento algoritmus sme nikdy nechceli priamo predať mužom alebo ženám,“ vyjadrili sa v správe zástupcovia firmy. „Sú to veľmi citlivé informácie, ktoré by mohli vytvoriť silný tlak na ženy,“ dodali s tým, že zverejnenie prezentácie považujú za „neetické“.

„Aby som bol úprimný, už máme veľmi spoľahlivý systém, ktorý dokáže určiť, či sú naše produkty príjemné. Pýtame sa ľudí, ktorí ich používajú. Orgazmus pritom nemusí byť tou najnevyhnutnejšou mierkou na určenie príjemnosti erotickej hračky,“ povedal Nugent.

Zdravotnícky úrad v New Yorku prichádza so zvrátenými tipmi na bezpečnejší sex

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info