fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Federer sa už v roku 2020 na súťažné kurty nevráti, podstúpil ďalšiu operáciu kolena

BNP Paribas Open

Skúsený švajčiarsky tenista Roger Federer sa ani po prípadnom reštarte aktuálnej sezóny po pauze spôsobenej pandémiou koronavírusu nevráti v roku 2020 na súťažné kurty.

Opäť totiž absolvoval operáciu pravého kolena. Dvadsaťnásobný grandslamový šampión pritom iba vo februári podstúpil artroskopiu kolena a v ostatných mesiacoch sa zotavoval. Prostredníctvom twitteru však prezradil, že mal opäť problémy, opäť šiel pod skalpel a o body do rebríčka ATP bude bojovať až v roku 2021.

Tridsaťosemročný Federer, aktuálne svetový hráč číslo 3, pôvodne plánoval vynechať štyri mesiace. „Pred pár týždňami počas rehabilitácie sa mi obnovili problémy. Mal som rýchly artroskopický zákrok v mojom pravom kolene. Teraz plánujem venovať dostatočný čas tomu, aby som sa pripravil na 100 percent. Teším sa, ako na okruhu stretnem každého v úvode sezóny 2021,“ napísal Švajčiar.

Počas spomenutej rehabilitácie po prvej operácii Federer nevynechal veľa podujatí. Od prvej polovice marca sú totiž všetky turnaje prerušené a hrať sa nebude minimálne do konca júla. Švajčiar, ktorý v auguste oslávi 39. narodeniny, v minulosti vynechal podstatnú časť roka 2016 a po návrate v sezóne 2017 vo veľkom štýle vyhral Australian Open v Melbourne aj londýnsky Wimbledon.

Balotelli už nie je spoluhráčom Špaleka v Brescii, klub s výstredným útočníkom ukončil spoluprácu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info