fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Dozorná rada Bratislavskej vodárenskej spoločnosti odsúhlasila odkúpenie Infra Services

tasr

Dozorná rada Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) odsúhlasila odkúpenie Infra Services. V tlačovej správe o tom informoval hovorca spoločnosti Peter Podstupka.

„Osem z desiatich členov Dozornej rady BVS dnes schválilo plán na prevzatie úplnej kontroly v dcérskej spoločnosti BVS, Infra Services. Jeden člen dozornej rady sa zdržal a s plánom vytlačiť z bratislavských vodární súkromného investora nesúhlasil jeden hlasujúci,“ uviedol v pondelok hovorca. O zámere odkúpiť od súkromného investora menšinový podiel teraz bude rozhodovať Valné zhromaždenie BVS, ktoré má v tejto veci posledné slovo.

„Som rád, že Dozorná rada BVS sa po detailnom preštudovaní všetkých materiálov rozhodla veľkou väčšinou schváliť náš plán na úplné prevzatie kontroly nad vodou a kanalizáciami v regióne BVS,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Peter Olajoš.

Ministerstvo zdravotníctva zváži podanie trestného oznámenia na neznámeho páchateľa za šírenie poplašnej správy

Pred členmi dozornej rady zopakoval, že týmto krokom sa BVS rozviažu ruky a bude môcť začať rýchlo a efektívne opravovať infraštruktúru, ktorá je vo veľmi zlom stave a nevyhnutne si vyžaduje vysoké investície. „Odkúpením akcií od súkromného investora už na modernizácii vodárenskej infraštruktúry nebude profitovať súkromná spoločnosť, vďaka čomu sa podarí opraviť viac vodovodov a kanalizácií,“ dodáva spoločnosť.

„Dnes je v regióne BVS po svojej technickej životnosti takmer 500 kilometrov vodovodných a kanalizačných potrubí. Je preto potrebné každé euro, aby sa čo najskôr zmodernizovali rozvody, ktoré môžu každú chvíľku začať zlyhávať,“ vysvetlila BVS. Vodárne majú na základe nevýhodných zmlúv z minulosti povinnosť všetky investičné akcie ponúknuť najprv Infra Services.

„Tá si na základe nevypovedateľných zmlúv prihodí desaťpercentnú maržu, ak ich robí cez subdodávky. To predražuje opravu infraštruktúry a rovnako znemožňuje BVS rokovať priamo so subdodávateľmi o získaní najlepšej hodnoty za peniaze,“ uzavrela BVS.

Koalícia chce zrušiť imunitu sudcov. Mali by byť zodpovední za svoje verdikty

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info