fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V koalícii nie je dohoda na zákaze nedeľného predaja, tvrdí Šipoš

Michal Šipoš. FOTO - TASR

V koalícii nie je dohoda na zákaze predaja počas nedele. Ak opozícia predloží do parlamentu takýto návrh, koalícia za to nezahlasuje.

Uviedol to koaličný poslanec Národnej rady SR Michal Šipoš (OĽaNO) v nedeľnej diskusnej relácii V politike na TA3. Je však možné, že koalícia predloží po „zrelej“ diskusii vlastný návrh na zatvorenie obchodov v nedeľu.

Poslanec parlamentu zo Sme rodina Martin Borguľa je tiež za zatvorenie obchodov v nedeľu, no teraz podľa neho nie je čas na kultúrno-etické otázky. Tie musia ísť teraz bokom, pretože na Slovensko sa valí ekonomická kríza, povedal.

S tajnou voľbou šéfa prokuratúry sú podľa Baránika spojené kšefty

Otvorenie tejto témy považuje opozičný poslanec NR SR Erik Tomáš (Smer-SD) za prekrytie poskytovania finančnej pomoci podnikateľom. Tomáš pomoc kritizuje a tvrdí, že pre jej zanedbanie musia niektorí podnikatelia svoje prevádzky zatvoriť.

Nezávislý opozičný poslanec Tomáš Taraba, ktorý je spoluautorom návrhu zákazu predaja, hovorí, že ich návrh je čisto ekonomický a nie je za tým žiadna ideológia. „Prijmime tento návrh na skúšobné obdobie, napríklad na rok a potom to vyhodnotíme,“ poznamenal.

Sulík: Som za zmrazenie minimálnej mzdy

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info