fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO ŠPORT

Volkov slovenský rekord na šesťdesiatke pod holým nebom

Ján Volko. FOTO - TASR

Elitný slovenský šprintér Ján Volko sa vo svojom premiérovom súťažnom štarte po viacmesačnej pauze spôsobenej pandémiou koronavírusu postaral o nový slovenský rekord na 60 m pod holým nebom.

Dvadsaťtriročný Bratislavčan na pretekoch v Ostrave zlepšil vlastné národné maximum o 9 stotín sekundy, rekord z júla 2017 v Chebe mal hodnotu 6,78 s a nový je 6,69 s. Informáciu priniesol facebook Slovenského atletického zväzu.

Zverenec trénerského tandemu Naďa Bendová, Róbert Kresťanko piatkovú šesťdesiatku v Ostrave vyhral pred ďalším Slovákom Tomášom Košíkom, ktorý za ním zaostal o 42 stotín sekundy. Národný halový rekord na 60 m má hodnotu 6,55 s, jeho držiteľom je tiež Ján Volko.

Vlhová strávi takmer celý jún na Stelviu, za Robinsonovou na Nový Zéland nepôjde

„Môj prvý beh v letnej sezóne bol technicky celkom dobrý, osobne som s ním spokojný. Ani výkon 6,69 na toto obdobie nie je zlý,“ povedal Ján Volko pre RTVS.

Na rovnakom podujatí Volko štartoval aj na menej bežnej vzdialenosti – 150 m. Tam vyrovnal svoje národné maximum výkonom 15,33 s triumfoval s náskokom 1,01 s pred domácim Martinom Tučekom.

Messi po strede trénoval individuálne aj v piatok, podľa klubu má menšie svalové zranenie v oblasti stehna

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info