fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Post predsedu hnutia Sme rodina potvrdil Boris Kollár (aktualizácia)

Na snímke predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár prichádza na snem hnutia Sme rodina v Bratislave 6. júna 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Protikandidáta Kollár nemal.

Post predsedu hnutia Sme rodina potvrdil Boris Kollár. Členovia hnutia ho zvolili na sobotnom sneme v Bratislave. Protikandidáta Kollár nemal.

Kollár vo svojom príhovore na začiatku snemu poďakoval členom hnutia za ich nasadenie vo voľbách. Pripomenul tiež, že hnutie oproti parlamentným voľbám v roku 2016 „išlo hore o dve percentá“.

„Umlčali sme všetky hlasy, ktoré vraveli, že sme strana len na jedno použitie,“ poznamenal Kollár.

Aktualizované 6.6. o 13.30 hod.

Skonštatoval, že hnutie je stabilným prvkom v koalícii a tiež na parlamentnej scéne. Na to sa podľa Kollára môže spoľahnúť aj premiér. „U nás v strane neprebiehajú žiadne boje o moc, žiadne štiepenie, žiadne nenaplnenie politických ambícií,“ poznamenal s tým, že hnutie sa „neštiepi, ale je pevné ako jedna skala“.

Kollár tiež povedal, že je dôležité, aby politické strany a hnutia boli teraz konsolidované, pretože prichádza ekonomická kríza spôsobená pandémiou nového koronavírusu. Mali by tiež viac času sústrediť na pomoc ľudom, a nie na boj v strane, skonštatoval.

Za podpredsedov hnutia boli opätovne zvolení Milan Krajniak, Peter Pčolinský, Petra Krištúfková a Jozef Vašuta. Novým podpredsedom sa stal Jozef Lukáč. Generálnou manažérkou sa stala Marcela Kulifajová. Všetci boli zvolení jednohlasne.

Matovičovi sa nedarí dodržiavať sľuby o transparentnosti. Kazia mu to Kollárovci

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info