fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Balotelli už nie je spoluhráčom Špaleka v Brescii, klub s výstredným útočníkom ukončil spoluprácu

Mario Balotelli. FOTO - TASR/AP

Útočník Mario Balotelli už nie je spoluhráčom slovenského stredopoliara Nikolasa Špaleka v talianskom klube Brescia Calcio. Podľa britského periodika The Sun s odvolaním sa na talianske zdroje vedenie klubu s okamžitou platnosťou ukončilo spoluprácu s 29-ročným rodákom z Palerma.

Výstredný futbalista mal v ostatnom období vynechať až desať tréningových jednotiek svojho tímu, čo sa nepáčilo prezidentovi klubu Massimovi Cellinovi. Balotelli prišiel do Brescie, v okolí ktorej žil od svojich dvoch rokov, v auguste 2019 z francúzskeho tímu Olympique Marseille. Zmluvu podpísal na tri roky do leta 2022, no klub už dlhšie plánoval ukončenie spolupráce po aktuálnom ročníku.

Svojvoľná absencia na tréningoch však celý tento proces urýchlila. Po prvých vynechaných tréningoch futbalista hovoril o tráviacich problémoch, no v Taliansku sa prakticky ihneď objavili zábery, ako sa Balotelli pripravuje individuálne. Podľa talianskeho periodika Gazzetta dello Sport ide o dohodu medzi klubom a právnikmi futbalového útočníka, takže v tomto smere by nemali prebiehať žiadne odvolania.

V sezóne 2019/2020 odohral Balotelli za Bresciu 19 ligových duelov a strelil v nich 5 gólov. Taliansky klub údajne platil futbalistov takmer 720-tisíc eur mesačne, Prezident klubu Cellino už viackrát označil angažovanie Balotelli za veľkú chybu. „Myslím si, že obe strany spravili v tomto smere chybu,“ citoval Cellina britský web BBC Sport.

Volkov slovenský rekord na šesťdesiatke pod holým nebom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info