fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Sme rodina chce ovládnuť všetky stavebné odbory na okresných úradoch

Šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár. FOTO TASR - Martin Baumann

Hnutie Sme rodina by obsadením odborov výstavby získalo zásadný vplyv na tisícky stavebných konaní.

Boris Kollár bude presadzovať, aby všetkých 72 odborov výstavby a bytovej politiky, ktoré fungujú pod pod okresnými úradmi, riadili nominanti hnutia Sme rodina. „No, samozrejme, pochopiteľne,“ povedal Denníku N B. Kollár.

Situácia okolo odborov výstavby je komplikovaná v tom, že odbory patria pod vedenie okresných úradov. A ich šéfov chce vo všetkých okresoch dosadiť hnutie OĽaNO. Sme rodina sa ale odvoláva na to, že výstavba by mala spadať pod gesciu Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktoré riadi ich nominat Andrej Doležal.

Rovnako tak chcú kollárovci obsadiť všetky vedúce posty inšpektorátov práce, ktoré patria pod gesciu ministra Krajniaka. Strana SaS zasa dosadzuje svojich nominantov do vedenia štátnych a pološtátnych firiem, ktoré spadajú pod rezort hospodárstva.

Matovič chystá novú totalitu

Ako upozornil Denník N, hnutie Sme rodina by obsadením odborov výstavby získalo zásadný vplyv na tisícky stavebných konaní. Rozdelenie postov však ešte predstavitelia koalície nedohodli a mala by o nich rokovať najbližšia koaličná rada.

Tam sa majú riešiť aj spomínané okresné úrady a ich riadenie. Strana Za ľudí trvá na tom, aby sa ich šéfovia vyberali v transparentnom výberovo konaní. „Namiesto transparentnosti si však jedna strana vytvorila vlastné komisie s vlastnými pravidlami, ktoré rozhodujú o tom, kto bude ovládať ktorý úrad,“ napísal minulý týždeň na sociálnej sieti podpredseda Za ľudí Juraj Šeliga, narážajúc na OĽaNO.

„Smer a SNS na tieto posty dosadzovali ľudí, ktorí na túto funkciu nemali odborné a často ani morálne predpoklady. Máme jedinečnú šancu a protikorupčný mandát od ľudí s takýmito praktikami skončiť. To budeme presadzovať aj na najbližšej koaličnej rade,“ povedala zasa pre TASR podpredsedníčka Za ľudí Veronika Remišová.

Matovičovi sa nedarí dodržiavať sľuby o transparentnosti. Kazia mu to Kollárovci

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info