fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

New York Times je pod útokom kvôli kontroverznému článku od senátora Arkansasu

Screenshot

Redaktori z denníka New York Times čelia výzvam na rezignáciu kvôli vydaniu článku s názorom senátora štátu Arkansas Toma Cottona, ktorý odôvodňoval nasadenie armády na potlačenie nepokojov, informuje portál RT.

Cotton vo svojom článku, ktorý bol zverejnený v stredu s názvom „Pošlite vojakov“, tvrdil, že polícia a dokonca ani národná garda nedokážu poskytnúť „drvivú ukážku sily na rozptýlenie, zadržanie a napokon odradenie zločincov“ a že americká armáda by sa mala na tento účel použiť.

Predplatitelia novín New York Times – súčasní aj bývalí – odsúdili tento článok a prisahali, že budú bojkotovať noviny.

Viac ako polovica Američanov podporuje vyslanie vojska do ulíc

Publikovanie Cottonovho „odporného názoru je neprijateľné a malo by dôjsť k rezignácii novinárov,“ vyhlásil spisovateľ Thor Benson.

Novinár Yashar Ali dokonca označil redaktorov a žiadal, aby „rezignovali alebo poskytli verejnosti podrobné informácie o tom, ako sa nezúčastnili na vydávaní tohto hrozného článku“. Novinár tiež hrozí, že použije jeho „obrovské privilégium“, aby ich k tomu prinútil.

Cottonova zapálenosť pre vojenské riešenia môže byť poháňaná osobnou skúsenosťou, pretože slúžil v americkej armáde ako dôstojník pechoty a bol nasadený v Iraku a Afganistane pred nástupom do kongresu v roku 2013.

Prečo nepokoje v USA nie sú ako Euromajdan alebo farebná revolúcia

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info