fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Dva krízové štáby, konzílium a Matovič. Kto vlastne riadi krajinu?

Vláda SR.FOTO TASR - Jaroslav Novák

O prípadnom ukončení či pokračovaní núdzového stavu sa bude podľa premiéra rokovať v utorok 2. júna.

Ústredný krízový štáb, permanentný krízový štáb aj konzílium odborníkov. Tieto skupiny sa zaoberajú vývojom pandémie na Slovensku. „Paralelné fungovanie viacerých odborných platforiem je vynálezom premiéra Igora Matoviča,“ píšu Hospodárske noviny.

Vzhľadom na nízke počty nakazených na nový koronavírus je pritom otázne, do akej miery je nevyhnutné ich fungovanie. „Nepovedal by som, že to závisí od čísiel, ale od toho, či budeme mať čo robiť. Zatiaľ máme. Keď nebudeme mať čo robiť, skončí aj permanentný krízový štáb. Priznám sa, že sme sa už o tom s kolegami rozprávali. Vidíme aj my, že práce ubúda,“ povedal nedávno podľa HN člen štábu Róbert Mistrík.

Jedným z kľúčových rozhodnutí, ktorým bude v najbližšej dobe potrebné sa zaoberať, je rozhodnutie o prípadnom ukončení či pokračovaní núdzového stavu. O tom sa bude podľa premiéra rokovať v utorok 2. júna.

„Núdzový stav žiadnym spôsobom nikoho neobmedzuje. Dovoľuje nám, aby sme nemocnice zásobovali ochrannými pomôckami. Keď ho zrušíme, budú si ich musieť kupovať samostatne,“ povedal v pondelok Matovič.

Zákon rozlišuje núdzový a výnimočný stav, na Slovensku pre COVID-19 platí núdzový

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info