Rumunský premiér dostal pokutu za nenosenie rúška
31 | 05 | 2020 I TASR

Predsedovi vlády bola udelená pokuta po tom, ako sa objavila na internete fotografia, na ktorej fajčil v miestnosti v spoločnosti ďalších ministrov a ešte aj nemal rúško.


Rumunský premiér Ludovic Orban dostal pokutu za nenosenie rúška. Svoj priestupok priznal a požadovanú sumu zaplatil, informovala televízia BBC. Predsedovi vlády bola udelená pokuta po tom, ako sa objavila na internete fotografia, na ktorej fajčil v miestnosti v spoločnosti ďalších ministrov. Podľa Orbana išlo o záber z nedávnej oslavy jeho narodenín.

Predseda vlády dostal dve pokuty v celkovej výške približne 600 eur. Jednu za to, že v rozpore s platnými epidemiologickými opatreniami nemal na tvári ochranné rúško, a druhú za fajčenie v uzavretej miestnosti. Finančná sankcia bola v tejto súvislosti udelená aj ďalším štyrom osobám - dvom z nich za nedostatočné zakrytie tváre rúškom -, uviedla polícia v rumunskej metropole Bukurešť.

"Premiér si je vedomý, že pravidlá musia dodržovať všetci občania bez ohľadu na svoje spoločenské postavenie. Keď sa poruší zákon, musí sa uplatniť sankcia," uviedol hovorca rumunskej vlády, ktorého citovala agentúra Agerpres.

Starí Izraeliti pálili počas náboženských rituálov marihuanu
Výskumníci dospeli k záveru, že Izraeliti drogu pálili s cieľom navodenia príjemných stavov medzi veriacimi. Čítať ďalej
30 | 05 | 2020 | SITA