fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Lipšic zastupuje vrahov aj Kisku. Na generálnu prokuratúru nepatrí, tvrdí Pellegrini

Na snímke uprostred obvinený Jaroslav K. prichádza na verejné zasadnutie v prípade lúpeže v dome zavraždeného advokáta Ernesta Valka, ktoré sa konalo na Okresnom súde v Pezinku v piatok 31. januára 2020. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Peter Pellegrini sa obáva, že po prípadnom zvolení Daniela Lipšica na čelo generálnej prokuratúry by politikom asistoval pri kriminalizácii nepohodlných osôb.

Advokát Daniel Lipšic nepatrí na čelo generálnej prokuratúry, lebo by išlo o absolútne spolitizovanie tohto nezávislého orgánu. Novela o voľbe generálneho prokurátora je účelovo šitá na jeho zvolenie. V diskusnej relácii TV Markíza to povedal podpredseda Smeru-SD Peter Pellegrini.

„Robíte to preňho účelovo a ja sa bojím, že tým naozaj raz a navždy spôsobíte absolútnu politizáciu prokuratúry a potom s premiérom na čele, ktorý má rád skalpy, budete kázať prezidentovi policajného zboru: ‚Tohto dáte dolu‘. A váš politický súkmeňovec na čele generálnej prokuratúry tomu bude asistovať,“ zdôraznil Pellegrini.

Pellegrini ďalej pokračoval: „Tento človek zastupuje aj vrahov. Tento človek obhajuje vraha svojho kamaráta pána Valka. A keď mu príde na stôl spis od toho vraha, ako sa bude rozhodovať? Tento pán zastupuje pána exprezidenta Kisku v daňových podvodoch, kde mu hrozí trestné stíhanie. Ako tento človek si môže sadnúť na prokuratúru a nestranne rozhodovať?,“ položil otázku Pellegrini.

Voľbou Lipšica za generálneho prokurátora by Matovič legitimizoval Pentu

Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) reagoval, že koalícia nebude mať na tento post spoločného kandidáta a voľbu generálneho prokurátora nechajú na slobodnom hlasovaní poslancov. Krajniak nevidí prekážku v tom, že Lipšic je bývalý politik, nakoľko aj v iných krajinách sú expolitici na takejto pozícii.

Daniel Lipšic zastupuje priameho účastníka lúpežného prepadnutia a svedka vraždy právnika Ernesta Valka. Podľa neho takto môže byť vyšetrená a jeho vrah odsúdený. Lipšica ako vhodného kandidáta na čelo generálnej prokuratúry už spomenulo viacero koaličných politikov. Daniel Lipšic aktuálne nevidí dôvod uvažovať nad kandidatúrou za generálneho prokurátora.

Pellegriniho strana by získala podporu vyše 21 % voličov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info