fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Vyhostení migranti sa vracajú späť do Talianska

Ilustračné foto: TASR (Elio Desiderio/ANSA via AP)

Nezávislé pristátia člnov na ostrove Lampedusa a na pobreží Agrigenta za posledné týždne odhalili jav, ktorý znepokojuje prokurátora Patronaggia.

„Na palube týchto lodí je veľké množstvo mladých Tunisanov so záznamami v trestnom registri, ktorí už boli vyhostení z Talianska a vracajú sa späť,“ hovorí prokurátor Luigi Patronaggio, ktorý práve podpísal rozkaz o zadržaní dvoch z nich, o ktorých sa predpokladá, že sú pašerákmi ľudí. Osoby na palubách týchto lodí prišli pred pár dňami na ostrov Lampedusa, pričom 63 Tunisanov pricestovalo priamo na ostrov Pantelleria, píše taliansky denník La Republica.

Včera v noci tím, ktorý viedol Giovanni Minardim zadržal dvoch mladých ľudí vo veku 21 a 23 rokov, ktorých obvinili z pomoci nelegálnemu prisťahovalectvu. Boli takisto obvinení z pokusu o vydieranie krajana, ktorý nebol schopný zaplatiť náklady na prechod z Tuniska do Talianska. Obaja majú byť zodpovední za sériu porušení práv a nepokojov na palube lode Moby Zaia, kde boli Tunisania premiestnení, aby strávili obdobie karantény. Z tejto lode sa istý 28-ročný muž vrhol do mora a prišiel o život.

V súčastnosti je činnosť prokuratúry v talianskom Agrigente spolu s mobilným mužstvom zameraná najmä na nezákonný návrat tuniských občanov do Talianska. Mnohí z nich už boli považovaní za nežiaduce osoby z dôvodu podieľania sa na predchádzajúcich nezákonných činnostiach.

Nový Zéland prepustil posledného pacienta s koronavírusom z nemocnice

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info