HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Bitky na poliach pokračujú, tá posledná vo Vyšnom Tvarožci. Minister Mičovský zvoláva na štvrtok mimoriadny brífing

Ilustračné foto - TASR

Bitky na slovenských poliach o úrodu pokračujú, a tak sa minister pôdohospodárstva Ján Mičovský rozhodol zvolať na štvrtok mimoriadny brífing.

Na poliach vo Vyšnom Tvarožci (okres Bardejov) bol minulý týždeň vo štvrtok podľa Iniciatívy poľnohospodárov v skorých ranných hodinách fyzicky napadnutý a olúpený na jeho vlastnej parcele farmár Ivo Belejčák.

Iniciatíva poľnohospodárov tvrdí, že skupina mužov neoprávnene použila Belejčákovo motorové vozidlo a odcudzila mu mobilný telefón. „Polícia monitoruje škody a neoprávnené užívanie cudzej veci,“ dodala Iniciatíva poľnohospodárov.

Ľudia v nedeľu trávia v obchodných centrách voľný čas, nechodia len nakupovať

„Agrorezort nemieni takéto správanie tolerovať. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) Ján Mičovský a generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry Tibor Guniš budú vo štvrtok informovať o krokoch k zamedzeniu fyzického násilia na poliach. K incidentu sa vo štvrtok vyjadrí aj syn zbitého farmára,“ informoval agentúru SITA riaditeľ odboru komunikácie a marketingu MPRV Vladimír Machalík.

Iniciatíva poľnohospodárov je občianske združenie slovenských poľnohospodárov, ktoré sa venuje ochrane práv malých a stredných farmárov.

Na Slovensko príde nová obchodná sieť, prvé predajne otvoria do konca roka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info