fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Sedem krokov od pandémie k totalitarizmu (Valentín Katasonov)

Ilstračný obrázok © Shutterstock

Komentár Valentína Katasonova (Fond strategickej kultúry)

2020, alebo Nová antiutópia

Média sú  bezprecedentne zaplnené správami o šírení vírusovej infekcie COVID-19, ale záujem vzbudzujú najmä publikácie alternatívnych médií, ktoré nie sú pod kontrolou veľkého kapitálu alebo jednotlivých vlád. Jedným z nich je periodikum OffGuardian, ktoré je protikladom, ako je vidieť zo samotnému názvu, periodika The Guardian, denného ľavicovoliberálneho denníka (redakcia sídli v Londýne), ktorý patrí do skupiny Guardian Media Group.

Každý deň sa teraz na webovej stránke OffGuardian objavuje jeden alebo dva články venované COVID-19. Predovšetkým by som chcel upozorniť na koncepčný článok  Rosemary Freiovej  z 23. apríla. Článok má názov:  „Sedem krokov od pandémie k totalitarizmu“. Autorka je povolaním lekárka, špecialistka v oblasti molekulárnej biológie a viac ako 20 rokov publikuje vedecko-populárne články na témy z oblasti medicíny.

Dohoda medzi vedením WHO, Európskou úniou a Gatesovou nadáciou je zmluvou na riadenie katastrof

V krátkosti zreprodukujem autorkin opis postupnosti „siedmich krokov“.

  1. krok: Po celom svete sa začína šíriť nový vírus a Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlasuje začiatok pandémie.
  2. krok: Lídri na celoštátnej, oblastnej a komunálnej úrovni, rovnako ako oficiálni predstavitelia štátnej správy pre oblasť zdravotníctva, začínajú pre médiá usporadúvať denné tlačové brífingy; šíri sa desivá štatistika; opakuje sa, že vírus môže zabiť milióny ľudí.
  3. krok: Na všetkých úrovniach štátnej správy a verejného zdravotníctva sa vyvíja koordinované úsilie, aby sa urýchlene začalo s testovaním na zistenie RNA vírusov (viral RNA) a s výrobou osobných ochranných prostriedkov.
  4. krok: Keď sa počet infikovaných a úmrtí začne dostávať na vrchol (to znamená, že rast počtu infikovaných ustal a ukazovatele sa stabilizovali), zvýši sa počet vyhlásení o tom, že je ešte priskoro hovoriť, že vírus stráca silu a reštriktívne opatrenia treba zachovať.
  5. krok: Po dvoch až troch týždňoch v dôsledku dramatického nárastu počtu testov na zistenie RNA vírusov sa vytvorí efekt výrazného nárastu počtu ľudí s pozitívnymi výsledkami testovania, t. j. infikovaných.
  6. krok: Vďaka koordinovaným činnostiam WHOGates Foundation, Globálnej aliancie pre vakcináciu a imunizáciu a ich partnerov – farmaceutických a biotechnologických spoločností, niektorých vlád, univerzít sa začína s rozsiahlym testovaním rôznych typov antivírusových liekov a vakcín na ľuďoch.
  7. krok: Nový vírus sa čoskoro začne opäť šíriť po planéte, rovnako ako chrípka a iné vírusy, ktoré sa obnovujú každý rok už celé tisícročia. Oficiálne orgány štátnej správy udržiavajú atmosféru strachu, hovoria o miliónoch budúcich úmrtí medzi tými, ktorí ešte neprijali ochranné opatrenia pred vírusom.

Na webovej stránke OffGuardian v časti THE COVID19 NARRATIVE je ku každému kroku uverejnených veľa článkov a informačných správ. Ako poznamenáva Rosemary Freiová, skúmanie problému COVID-19 nám v tejto historickej dobe umožňuje vidieť, ako ľudí tlačia do totalitného systému.

Ako sa kradne sloboda

Okrem uvedených siedmich krokov, ktorých odpočet treba datovať od januára 2020, sa predtým uskutočnili prípravné „nulové kroky“, ktoré neboli zverejnené. „Miliardy ľudí sú dnes prinútení prejsť v zrýchlenom režime na radikálne iný spôsob života, čo znamená zníženie osobnej slobody – fyzickej aj finančnej“ píše OffGuardian.

Väčšina krajín už podnikla prvé tri kroky. Mnoho krajín je v štvrtom kroku. Piaty krok možno očakávať v máji tohto roku.

Podrobnejšie o posledných troch krokoch, ktoré sú pred nami.

Autorka sa domnieva, že v piatom kroku sa za zvýši falšovanie lekárskych štatistík, najmä u mŕtvych. Nebudú sa vykonávať seriózne vyšetrenia príčin smrti; všetko sa pripíše koronavírusu. V tomto kroku sa zachová prísny karanténny režim a ľudia sa do zamestnania nevrátia. Začnú sa prípravy na zavedenie systému všeobecnej imunitnej pasportizácie obyvateľstva ((immunity-passport systems). Zintenzívni sa činnosť oficiálnej medicíny v oblasti propagácie všeobecného očkovania ako radikálneho prostriedku v boji proti pandémii.

V šiestom kroku vypustia farmaceutické spoločnosti na trh antivírusové lieky a vakcíny, ktoré neprešli požadovanými previerkami. Vystrašení ľudia sa budú chaoticky (za svoje peniaze) k týmto prostriedkom uchyľovať; nie je ťažké predpokladať, že úmrtnosť sa v tejto fáze nezníži.

Koronavírus bol vytvorený v Spojených štátoch (Vladimír Prochvatilov)

V siedmom kroku sa začne ešte oveľa väčšia kampaň testovania populácie na zistenie vírusov a protilátok. Prejde sa na plošné očkovanie ľudí pochybnými preparátmi. Rosemary Freiová upozorňuje na to, že dlhotrvajúce zastavenie ekonomiky, ktoré sa začalo v januári, začne v tomto štádiu prinášať svoje prvé plody: začne sa to tým, že suverénne štáty, nebudú schopné plniť svoje záväzky (kvôli zníženiu daňovej základne, ako aj obrovským výdavkom na boj s koronavírusom a kompenzáciou strát obyvateľstva v súvislosti so zastavením ekonomiky) a bankrotom národných spoločností. Majetok týchto spoločností začne prechádzať do rúk tých, ktorí organizovali operáciu siedmich krokov.

Sedemstupňovú operáciu je možné zopakovať, ak sa organizátorom operácie COVID-19 nepodarí splniť stanovené úlohy na 100%:  „Kľúčoví hráči opakujú cyklus hystérie a masívneho administratívneho zásahu… každých pár mesiacov… Využívajú kombináciu krokov jeden až sedem, hneď ako sa na planéte objaví nový patogén“.

Článok v OffGuardian sa končí týmito slovami: „Vyzerá to až príliš vykonštrouvane? „Bohužiaľ, nie“.

Môžeme dôverovať WHO, ak je prakticky kontrolovaná Gatesom?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info