Koronavírus bol vytvorený v Spojených štátoch (Vladimír Prochvatilov)
29 | 04 | 2020 I

Komentár Vladimíra Prochvatilova (Fond strategickej kultúry)


Z histórie vývoja chimerických vírusov .


Diskusiu o pôvode koronavírusu COVID-19 možno definitívne uzavrieť. Bol umelo vytvorený  medzinárodným tímom vedcov v Spojených štátoch v roku 2015. Vyplýva to zo správy zverejnenej lekárskym časopisom Nature Medicine ešte z novembra 2015.

Do tejto skupiny patrilo 12 amerických viroológov, dvaja čínski odborníci z virologického inštitútu Wuhan a jeden švajčiarsky vedec z curyšského biomedicínskeho inštitútu. Skupinu vedcov viedolVineet D. Menachery, odborný asistent na mnohých amerických univerzitách, ktorých hlavným pracoviskom  bolo Galvestonské národné laboratórium (GNL) na Univerzite of Texas.

Najuznávanejší lekársky časopis Nature Medicine publikoval 9. novembra 2015 článok  “Skupina koronavírusov, podobná SARS, vyskytujúca sa najmä u netopierov, predstavuje potenciál pre nákazu aj u ľudí”  (A SARS-like cluster of circulating bat coronaviruses shows potential for human emergence). Prvým z kolektívu autorov tohto článku je Vineet D. Menachery. 

Tento vedecký článok okrem iného hovorí: „Pomocou reverzného genetického systému SARS-CoV2 sme vytvorili a preskúmali chiméru tohto vírusu, ktorý spôsobuje nákazu netopierov koronavírusom SHC014 a kostru tohto kmeňa SARS-CoV sme adaptovali na myš.“

Metóda reverznej genetiky spočíva v manipulácii s jednotlivými génmi, kedy ide v podstate o metódu pokusov a omylov. Chimérický vírus je hybridný vírus vytvorený kombináciou fragmentov nukleových kyselín z dvoch alebo viacerých rôznych vírusov. Kombinácia dvoch patogénnych vírusov dramaticky zvyšuje letalitu (počet úmrtí nákazou) nového vírusu.

V štúdii skupiny Vineet D. Menachery sa ďalej uvádza:  „Výsledky ukazujú, že vírusy skupiny 2b ... sa môžu účinne replikovať v primárnych bunkách ľudského dýchacieho traktu a dosiahnuť in vitro titre (umelo vytvorené prostredie v skúmavke, pozn. red.) rovnocenné vlastnosti s epidemickým kmeňom SARS-CoV. Experimenty in vivo (vo vnútri živého organizmu, pozn. red.) okrem toho demonštrujú replikáciu vírusu chiméry v pľúcach myší s výraznou patogenézou. Vyhodnotenie dostupných imunoterapeutických a profylaktických metód založených na víruse SARS ukázali nízku účinnosť prístupu k monoklonálnym protilátkam a vakcíny nedokázali neutralizovať a chrániť pred infekciou CoV, obohatenej novým proteínom.

Prečo majú USA biolaboratória po celom svete a čo s tým má koronavírus
Je prinajmenšom zaujímavé, že USA robia „mierový výskum a vývoj vakcín“ práve v blízkosti hraníc s Ruskom. Píše Life.ru. Čítať ďalej
26 | 04 | 2020 | Preklad: Redakcia HD


Na základe týchto výsledkov tím vedcov, vedený Vineetom D. Menacherym, reprodukoval „infekčný rekombinantný vírus SHC014 s plnou dĺžkou“ so „spoľahlivou replikáciou vírusu in vitro aj in vivo“ .

Autori vysvetlili, že vytvorili mimoriadne nebezpečný vírus a oznámili, že  „príchod SARS-CoV znamenal novú éru interšpecifického prenosu závažných respiračných chorôb v globálnom rozmere, ktoré by viedli k rýchlemu rozšíreniu do celého sveta a obrovským ekonomickým dôsledkom.“ 

Táto publikácia je presvedčivým dôkazom, že  “chimérický koronavírus SARS-CoV” bol umelo vytvorený v Spojených štátoch pod vedením známeho amerického virológa z laboratória Galveston.

Taliansky expert Beatrice Cavalli vo svojom článku informuje, že výskumné laboratórium financujú: "Pentagon, Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC), federálne agentúry USA, a netreba hovoriť, že aj biofarmaceutický priemysel".

Profesor Francis Boyle z Univerzity of Illinois v Champaign (USA) v októbri 2015 v rozhovore pre spravodajský portál Scoop Nedim povedal, že "National Laboratory v Galvestone v Texase je výskumné laboratórium s vysokou úrovňou ochrany, ktoré skúma možnosti biologických “agentov”, nachádzajúcich sa vo voľnej prírode v rôznych častiach sveta a ich potenciál premeniť sa na biologické zbrane.

„Hovorí sa, že ich práca súvisí s vakcínou na Ebolu, ktorá používa rovnakú technológiu, aká sa dá použiť na zbrane. Laboratórium v Galvestone pracuje na aerosólovaní Eboly, keďže laboratórium Fort Detrick pracovalo na aerosólovaní antraxu. Aerosólovanie biologických zbraní je podstatným prvkom pri vývoji zbraní šírených vzduchom k ľuďom, ktorí ho potom vdychujú. laboratórium v Galvestone by malo byť uzavreté, rovnako ako Fort Detrick, lebo toto sú zločinecké podniky, “uviedol Francis Boyle, ktorý v tom čase ešte netušil, že vedecký časopis o mesiac neskôr prinesie informácie o vytvorení ešte nebezpečnejších biologických zbraní priamo v Spojených štátoch.

Prvý nakazený koronavírusom pracoval v biolaboratóriu vo Wu-chane
Podľa americkej televízie Fox bol prvým pacientom, ktorý spustil svetovú epidémiu pracovník biolaboratória v čínskom meste Wu-chan. Uviedol portál Life.ru. Čítať ďalej
23 | 04 | 2020 | Preklad: Redakcia HD


Medzi autormi článku v Nature Medecine je Shi Zhengli, čínska profesorka virológie a výskumná pracovníčka vo Wu-chanskom inštitúte. Bola to ona, ktorá preukázala, že pacienti vo Wu-chane sú infikovaní novým koronavírusom 2019-nCoV. A práve jej personál uskutočnil „rýchle sekvenovanie genómu nového koronavírusu a výsledky zdieľal so svetovou komunitou, čo nám umožnilo začať hľadať očkovaciu látku a vytvárať testy protilátok s bezprecedentnou rýchlosťou“, píše Deutsche Welle .

V posledných týždňoch sa Shi Zhengli “stala terčom šikanovania na sociálnych sieťach  v Ázii a ďalších regiónoch sveta. Je obvinená z úniku koronavírusu z laboratória.Shi Zhengli ale tieto obvinenia popiera. "Prisahám na život, vírus nemá nič spoločné s laboratóriom," hovorí.

Na obranu čínskej virologičky vystúpil aj Peter Daszak, prezident americkej organizácie EcoHealth Alliance, zaoberajúci sa prenosom infekcií zo zvierat na ľudí. V rozhovore pre National Public Radio Daszak označil za úplný nezmysel správu, že vírus by unikol z čínskeho laboratória. Daszak pracoval so Shi Zhengliovou a tvrdí, že v laboratóriu vo Wu-chane sa neuchovávali žiadne vzorky vírusu SARS-CoV-2.

Môžeme dôverovať WHO, ak je prakticky kontrolovaná Gatesom?
Nakoľko môžeme v tejto tragickej kríze dôverovať konaniu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a veriť v jej nezávislosť, keď najväčším donorom je nadácia Billa Gatesa? Zamyslenie Paula Ebelinga priniesol portál... Čítať ďalej
26 | 04 | 2020 | Natália Sollárová


Ak však koronavírus SARS-CoV-2, neskôr premenovaný na COVID-1 , nebol v laboratóriu vo Wu-chane, potom to určite bolo v niektorom z amerických laboratórií. A najpravdepodobnejšie je laboratórium Galveston na University of Texas. Teória, že čínski vedci ukradli koronavírus z amerického laboratória, je nepodložená. Laboratórium v Galvestone totiž strážia prísnejšie ako Fort Knox.

Príbeh COVID-19 je súčasťou globalizačnej kampane vedenej Billom Gatesom. Je ťažké poprieť jeho vysoko aktívnu účasť v Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO), ktorej financovanie pochádza najmä od Gatesovej nadácie.

Bývalý poradca Donalda Trumpa, Roger Stone, ktorý bol 40 mesiacov vo väzení za krivú prísahu o jeho účasti na nepreukázanom sprisahaní ústredia Trumpovej kampane s Kremľom, nedávno poskytol rozhovor pre Joe Piscopo Show, v ktorom uviedol, že Bill Gates by mohol využiť koronavírus na čipovanie ľudí.

V súvislosti s koronavírusom Stone uviedol: „To, či Bill Gates zohral úlohu pri vytváraní a šírení vírusu, je otvorená otázka pre veľmi aktuálnu debatu. Mám konzervatívnych priateľov, ktorí hovoria, že je to smiešne, a ďalších, ktorí sú o tom úplne presvedčení. Ale jedno viem s istotou. Spolu s ďalšími globalizátormi ho určite použijú na nútenie očkovania a implantáciu mikročipov ľuďom, ktorých takto označia, že boli testovaní. Toto iba cez moju mŕtvolu. Nútené očkovanie? V žiadnom prípade!“ 

Časopis Politicko už v máji 2017 publikoval článok "Zoznámte sa s Billom Gatesom, najsilnejším lekárom na svete". Článok uvádza, že nadácia Billa a Melindy Gatesovcov, ktorej tretím správcom je Warren Buffett, skutočne vďaka veľkorysým príspevkom prevzala kontrolu nad WHO. Autori článku, Natalie Ue a Carmen Pont napísali: „V priebehu posledného desaťročia sa najbohatší človek na svete stal druhým najväčším darcom WHO, druhým hneď za Spojenými štátmi a pred treťou Veľkou Britániou. Takáto štedrosť mu dala prehnaný vplyv jej riadenie - vplyv, ktorý by sa mohol zvýšiť, keďže USA a Spojené kráľovstvo hrozia znížením finančných prostriedkov, ak organizácia nenájde lepšie využitie finančných prostriedkov.

Tridsať mimovládnych organizácií ,zaoberajúcich sa zdravím ,zaslalo výkonnému výboru WHO otvorený list, v ktorom protestovalo „proti prijatiu nadácie Gatesa za oficiálneho partnera organizácie, pretože jej príjmy pochádzajú z investícií do spoločností, ktoré sú v rozpore s cieľmi v oblasti verejného zdravia, ako je napríklad Coca-Cola.

Vakcína je dôvod na optimizmus i neistotu
Akákoľvek vakcína musí nielen fungovať, ale byť aj bezpečná. Nič však nie je ešte isté a nejaký čas to potrvá. Komentár priniesol The Guardian. Čítať ďalej
21 | 04 | 2020 | Natália Sollárová


V apríli 2018 nezávislý portál Mysterious Times napísal, že Gatesove vakcíny sú nástrojom na zníženie svetovej populácie. Hromadné očkovanie ochromuje a zabíja tisíce detí na rôznych kontinentoch, čo vedie k neplodnosti žien. Autor časopisu Mysterious Times citoval Gatesa takto: „Liečením ľudí môžeme znížiť globálnu populáciu.

Predpoklady Rogera Stonea tak nie sú bezdôvodné. Oficiálna webová stránka Nadácie Billa a Melindy Gatesovcov obsahuje informácie o spolupráci s Britským inštitútom Pirbright Institut , ktorý študuje vírusy spoločenských zvierat. V roku 2018 ústav získal  patent na oslabený kmeň koronavírusov, ktorý infikuje kurčatá.

Nezávislý portál Human Are Free píše, že „ide len o ďalší kmeň vírusu, ktorý sa zmenil na zbraň, ktorého cieľom je predať čo najviac zbytočných vakcín, pričom tie zabijú tisíce, možno milióny ľudí.“ 

Dôkladné preskúmanie patentovej stránky ukazuje, že Pirbrightov inštitút vlastní niekoľko vírusových patentov, vrátane patentu na vírus afrického moru ošípaných, ktorý je uvedený ako „vakcína“. „Spôsob, akým sa celá táto situácia s koronavírusom formuje, vyvoláva dojem, že ho Gates kedysi navrhol ako „riešenie“ údajného problému „preľudnenia“. A existuje ideálnejšie riešenie, ako vypustiť patentovaný koronavírus do sveta, aby sa naň mohlo neskôr zaviesť povinné patentované očkovanie vakcínou?“

Možno by bolo užitočné, keby sa prezident Spojených štátov oboznámil s uvedeným článkom o pôvode koronavírusu v časopise Nature Medecine, najmä s pasážou, v ktorej sa uvádza, že „príchod SARS-CoV znamenal novú globálnu éru v medzidruhovom prenose závažných ochorení dýchacích ciest, ktorá vedie k rýchlemu rozšíreniu po celom svete a bude tak mať obrovské hospodárske dôsledky.“ Tieto slová boli napísané pred štyrmi rokmi. Teraz sú realizované.

Ak 45. prezident Spojených štátov nedokáže obmedziť šírenie epidémie v Spojených štátoch, pravdepodobne nebude prezidentom na druhé funkčné obdobie. A Trump má veľmi málo času.

Je koronavírus plánom „deep state“, zabrániť opätovnému zvoleniu Trumpa? (Vladimír Prochvatilov)
Komentár Vladimíra Prochvatilova (Fond strategickej kltúry) Čítať ďalej
22 | 04 | 2020 | Imrich Kovačič