HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Hygienici ženú dôchodcov v ústrety nákaze

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Seniori v stredu čakali aj desiatky minút pred vchodom do supermarketov zhlukovali sa pred lekárňami a zúfalo čakali aj vyše hodinové rady pred poštami.

Po tom, ako sa Matovičova vláda vykašľala na plošné testovanie seniorov v centrách sociálnych služieb a mestá a župy si ich radšej zabezpečujú sami, dôchodcom pribudla ďalšia starosť navyše. Musia si stihnúť nakúpiť a vybaviť ďalšie pochôdzky počas stanovených dvoch hodín a aj to iba od pondelka do piatku.

Podľa údajov Európskej komisie žilo v roku 2018 na Slovensku 874 319 občanov vo veku nad 65 rokov, čo predstavuje vyše 16 percent obyvateľstva. Títo občania sú teraz odkázaní na dvojhodinové okienko, kedy si môžu poriešiť nákupy liekov, potravín a ďalších vecí, lebo im to premiér – po dohovore s „expertami“ – dôrazne odporúčal.

A tak v stredu, po „uvoľnení opatrení“, niektorí seniori stáli nekonečne dlhé rady pred vchodom (napríklad v tých malých vstupných chodbičkách do supermarketov, kde nemali potrebný dvojmetrový odstup), zhlukovali sa pred lekárňami a zúfalo čakali aj vyše hodinové rady pred poštami. O paličkách, ale poctivo s rúškami. Lebo tak si to pán premiér so svojimi „expertmi“ želali.

Obchody: Skúšanie odevov je stále zakázané, obuv možno skúšať na ponožku

Dôchodcovia už nemajú vo zvyku veľmi protestovať a tak sa prispôsobili. Poväčšine poctivo dodržujú svoje „vychádzkové hodiny“ a stoja v radách ako za socializmu. Nevadí, oni nie sú Matovičova primárna cieľová skupina voličov. Na to, aby mu ľudia tlieskali za policajné dotazníky, rúška na prechádzke v lese, šoférovanie s rúškom, blackout, alebo športoviská bez možnosti navštíviť WC atď., tu má prieskumné agentúry.

Lebo podľa ostatného prieskumu ich už je takmer 30 percent. Nevedno, či nemajú rodičov v postproduktívnom veku, alebo sa im seniori nesťažujú, alebo to proste berú celé na ľahkú váhu. Možno by súhlasili, aj keby seniorom dali zákaz vychádzania. Ten – z pohľadu nákupov – už prakticky pre nich platí teraz, lebo v sobotu by nemali v zmyse „odporúčaní“ vôbec chodiť niekde do obchodu. Lebo Matovič-spasiteľ tak po porade s hygienikmi povedal. Táto krajina proste už asi nie je pre starých. Niečo za niečo.

Matovič potvrdil slová o mediálnej zakáľačke a pochválil sa prvým skalpom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info