HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Čaputová verí, že stredajšia situácia neovplyvní negatívne našu súdržnosť

Prezidentka SR Zuzana Čaputová (uprostred) prijala predsedu vlády SR Igora Matoviča (vpravo) a predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (vľavo) v Bratislave 6. apríla 2020. FOTO TASR - Martin Baumann

Premiér aj minister vnútra prezidentku uistili, že kontroly by sa už mali ďalej uskutočňovať náhodne.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová verí, že stredajšia situácia neovplyvní negatívne súdržnosť ľudí. O aktuálny stav v súvislosti s opatreniami, ktoré vláda prijala pre šírenie nového koronavírusu na obdobie veľkonočných sviatkov, sa zaujímala u premiéra Igora Matoviča i ministra vnútra Romana Mikulca (obaja OĽaNO).

Ubezpečili ju, že kontroly by sa už mali ďalej uskutočňovať náhodne. TASR o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

VAROVANIE DOPRAVCOV: Nemusia byť lieky, potraviny, drogéria ani benzín

„Obidvaja ma uistili, že kontroly by už ďalej mali prebiehať náhodne, v súlade s účelom opatrenia, ktorým je zabrániť zbytočnému cestovaniu a nie monitorovať všetky, aj evidentne pracovné jazdy,“ uviedla prezidentka. Aj v ďalšom boji s novým koronavírusom je podľa nej potrebná súdržnosť. Verí preto, že aktuálna situácia nebude mať na ňu negatívny vplyv.

Voľný pohyb osôb je od 8. do 13. apríla na Slovensku obmedzený. Zakázané je aj uplatňovanie práva pokojne sa zhromažďovať s výnimkou osôb žijúcich v spoločnej domácnosti. Obmedzenie má zabrániť masovému navštevovaniu sa počas veľkonočných sviatkov, a tým riziku zvrátenia doterajšej pozitívnej tendencie minimalizácie šírenia nového koronavírusu na Slovensku.

Z dôvodu policajných kontrol sa na cestách tvorili v stredu niekoľkohodinové kolóny.

KOLAPS DOPRAVY: Policajti sa odvolávajú na uznesenie vlády

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info