HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Ukazovanie prstom nezastaví koronavírus, vyhlásil bývalý generálny tajomník OSN

Ilustračné foto / TASR - Jaroslav Novák

Bývalý generálny tajomník OSN Pan Ki-mun skritizoval vodcov vo Washingtone a Londýne za „ukazovanie prstami“ na Čínu počas pandémie Covid-19 a dodal, že „ani jedna krajina“ nie je schopná bojovať proti vírusu sama. Informuje portál RT.

Politici v Londýne naznačujú, že Čína bude čeliť „odplate“ po tom, čo pandémia Covid-19 ustúpi. Pan Ki-mun v rozhovore pre portál RT uviedol, že „ukazovanie prstami“ v čase krízy bráni skutočnej medzinárodnej reakcii na krízu.

„Ani jedna krajina, nech je akokoľvek silná, nedokáže bojovať proti vírusu sama,“ uviedol bývalý generálny tajomník OSN. „Zdieľanie informácií a nie nepriateľstvo porazia smrtiaci vírus,“ dodal.

Ukrajina stojí pred ekonomickým kolapsom. Zelenského čaká náročný súboj aj s vlastnými straníkmi

„Mala by existovať jasná a oveľa užšia koordinácia a podpora medzi krajinami,“ vyhlásil Ki-mun a dodal, že „vírus nerešpektuje žiadne hranice, rasu ani krajiny. Preto je veľmi dôležité, aby sme zdieľali naše skúsenosti a know-how.“

Koronavírusom bolo nakazených viac ako milión ľudí na celom svete a takmer 60 000 ľudí zomrelo.

Ide o medzinárodný problém, pričom Pan Ki-mun kritizoval krajiny za to, že na prvé miesto zaradili svoje krátkodobé záujmy bez toho, aby sa pozreli na globálnu perspektívu.

Trump odporúča nosiť rúška, sám ho však odmieta

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info