HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Začal sa proces v kauze vraždy exprimátora Hurbanova, obžalovaná je aj Alena Zs.

Alena Zs. - Foto- SITA/AP/Petr David Josek

Exprimátora a regionálneho politika Basternáka zavraždili 9. júla 2010 vo večerných hodinách pred jeho domom

V Banskej Bystrici na pracovisku Špecializovaného trestného súdu SR dnes začalo hlavné pojednávanie vo veci vraždy bývalého primátora Hurbanova Lászlóa Basternáka. Do budovy súdu pustili vybrané médiá. Medzi tromi obžalovanými, ktorí dnes majú v tejto veci vypovedať, je aj Alena Zs., súdená tiež v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka. Ďalšími obžalovanými sú Roman O. a Vladimír M.

Podľa obžaloby bol objednávateľom vraždy Roman O., Alena Zs. sprostredkovateľkou a Vladimír M. objednávku prevzal a zadal ju vykonať. V pôvodnom konaní bol v tejto veci právoplatne odsúdený na 25 rokov odňatia slobody Štefan Kaluz, ktorý na obeť strieľal.

Koronavírus vyvolal vojnu tajných služieb (Jevgenij Krutikov)

Roman O. je momentálne stíhaný väzobne a Vladimír M. je vo výkone trestu odňatia slobody pre inú trestnú činnosť. Alena Zs. je vo väzbe pre vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Exprimátora a regionálneho politika Basternáka zavraždili 9. júla 2010 vo večerných hodinách pred jeho domom. Polícia vtedy pracovala s verziou, že vraždu si niekto objednal. Strelec Kaluz však objednávateľa neprezradil. Alena Zs. v minulosti robila Romanovi O. politickú kampaň na post primátora Hurbanova proti zavraždenému Basternákovi. Vladimír M. je bývalý príslušník skupiny sýkorovcov a s Kaluzom pracovali pre rovnakú SBS.

Je to tu! Bývalý britský premiér chce „Svetovú vládu“ (Dmitrij Sedov)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info