HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Premiér nemá problém s tým, aby školské jedálne varili stravu a rozvážali ju

TASR

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) nemá problém s tým, aby sa v školských jedálňach varilo a strava sa neskôr roznášala seniorom. Avšak na druhej strane nesúhlasí s tým, aby dôchodcovia alebo študenti do nich chodili. Uviedol to v stredu počas tlačovej konferencie.

Matovič poznamenal, že ho mrzí „osobná iniciatíva“ ministra školstva, vedy, výskumu a športu Branislava Gröhlinga (SaS), že by bez toho, aby informoval ústredný krízový štáb, komunikoval v tejto veci len s hlavným hygienikom.

„Patrí to na ústredný krízový štáb, je to zásadné rozhodnutie. Nebudem súhlasiť s tým, aby študenti alebo dôchodcovia chodili do nejakej školskej jedálne. Zároveň nemám problém s tým, že bude školská jedáleň, podobne ako iné reštaurácie, variť stravu a budú ju rozvážať dôchodcom,“ povedal.

Zamestnávateľ môže vedieť, že sa zamestnanec nakazil koronavírusom. GDPR ustupuje do úzadia

„Bol som ubezpečený, že rozhodnutie hlavného hygienika bude, že školské jedálne môžu variť tak isto ako ostatné reštaurácie,“ povedal Matovič. Poznamenal však, že v mnohých školských jedálňach pracujú ženy vyššieho veku, čo je zároveň riziková skupina. „Verím, že sa to urobí len tam, kde to bude nevyhnutné,“ uviedol Matovič.

Minister školstva v utorok (31. 3.) na sociálnej sieti informoval, že do školských jedální nebudú chodiť seniori a žiaci spolu a nebudú tam spolu sedieť a jesť. „Jedlo sa bude vydávať a roznášať pre tých, ktorí si ho nedokážu zabezpečiť sami,“ poznamenal.

Školské jedálne budú môcť vydávať stravu, avšak za prísnych hygienických a bezpečnostných podmienok. Samotné samosprávy budú môcť rozhodnúť, či školské jedálne otvoria, a to na základe toho, či dokážu splniť podmienky, ktoré určí hlavný hygienik.

Premiér sa vzdá platu. Peniaze venuje fondu pomoci, ktorý má pomôcť ľuďom v núdzi

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info