fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Počet úmrtí na Koronavírus presiahol vo Francúzsku hranicu 3000 obetí

Francúzsko sa všemožne snaží zvládnuť preťaženosť nemocníc v súvislosti s ochorením COVID-19. / TASR/AP

Počet úmrtí na koronavírus od 1. marca vzrástol o 16% na 3 024, zatiaľ čo počet prípadov intenzívnej starostlivosti vzrástol o viac ako 10% na 5 107

Francúzsko zaznamenalo v pondelok najhorší denný počet úmrtí na koronavírus, ktorý prvýkrát prekročil 3 000. Krajina sa snaží uvoľniť miesto na jednotkách intenzívnej starostlivosti aj tým, že vojenskými helikoptérami preváža kritických pacientov z východu krajiny do nemocníc v zámorí, píše indiatoday.in

Región Grand Est ako prvý vo Francúzsku je ohromený vlnou infekcií, ktorá sa rýchlo presunula na západ a následne pohltila aj väčší parížsky región, kde nemocnice zúfalo pridávajú postele s intenzívnou starostlivosťou, aby sa vyrovnali s prílivom chorých.

Premiér Edouard Philippe varoval 67 miliónov ľudí v krajine, že najťažšie týždne v boji proti epidémii ešte len prídu a lekári v hlavnom meste v pondelok vyhlásili, že sú blízko bodu keď už nebudú schopní sa postarať o viac pacientov.

Po prepustení z bojnickej nemocnice zomrel pacient pozitívne testovaný na COVID-19

„Dnes sme v pľúcnej jednotke tak plní, ako sa len dá,“ povedal Jerome Pinot, lekár v nemocnici Georges Pompidou v Paríži. „Nájsť miesto na intenzívnej starostlivosti je nikdy nekončiaca bolesť hlavy. Pýtame sa sami seba, či môžeme tohto pacienta vôbec presunúť do tejto jednotky… Je to nepretržitá hra.“

V Štrasburgu presunuli záchranári v hazmatových oblekoch šesť pacientov na tri helikoptéry Caiman NH90 a následne ich previezli do nemocníc v Berlíne a Frankfurte.

Z tohto regiónu sa doteraz previezlo osemdesiat pacientov do Švajčiarska, Nemecka a Luxemburska. V najbližších dňoch sa očakávajú transfery z parížskych nemocníc. „Momentálne nie sme v poklese. Dúfame, že tento nárast bude v nadchádzajúcich dňoch miernejší,“ povedal novinárom Jerome Salomon, vedúci francúzskeho úradu verejného zdravotníctva.

Taliansko čelí najhoršej situácii v histórii. Chudoba a hlad, obyvatelia začínajú kradnúť! (VIDEO)

Aby sa zmiernilo napätie v systéme, úradníci chcú poslať niektorých pacientov do susedných krajín a do menej postihnutých regiónov, aby vytvorili priestor v najťažšie postihnutých oblastiach. Hlavné mesto by mohlo teda opäť už za dva týždne prijať nových pacientov.

„Fáza rastu epidémie v regióne bude pravdepodobne trvať dva týždne,“ povedal Pierre Delobel, vedúci oddelenia infekčných a tropických chorôb vo Fakultnej nemocnici v Toulouse, kde počet prípadov vyskočil z 8 na 40 za jeden týždeň.

Lekár, ktorý mal blízko k dôchodku a bojoval takpovediac v prvej línii cez víkend zomrel. „Hnev z jeho smrti použijeme na boj proti tomuto vírusu… ,“ uviedol v liste Aurelien Rousseau, generálny riaditeľ zdravotníckeho orgánu regiónu Paríž.

Prečo je koronavírusová konšpiračná teória o Covid-19 ako biologickej zbrani nesprávna

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info